Haberler

Youtube Bölüm Başlıklarını Yapay Zeka ile Yerleştirme Özelliğini Test Ediyor

Youtube, test ettiği yeni özelliğiyle içerik oluşturuculara kolaylık sağlayacak bir özellik test ediyor: Yapay zeka destekli bölüm başlıkları ekleme

Youtube, yapay zeka ile başlık yerleştirmeyi test ediyor.
Youtube, yapay zeka ile başlık yerleştirmeyi test ediyor.

YouTube, “Video Bölümleri” ile videolarda kolay gezinmeyle beraber kullanıcıların aradığını daha kolay bulmasını sağlıyor. Video paylaşım devinin getireceği bu yeni özellik, manuel eklenen başlıkları içerik oluşturucular için yapay zeka desteğiyle otomatikleştirerek kolaylık sağlayacak. Şimdilik küçük bir grup ile test edilen özellik, Nisan ayından bu yana iOS, android ve web tarayıcılarında kullanılabilir şekilde test edilmeye devam ediliyor. Google, test ettiği birçok özelliği destek ve deneyimler sayfasında paylaşıyor.

Her kullanıcının ürettiği belli bir süre üstü içeriği için video bölümleri eklemediğini düşünürsek, test edilen bu özellik tüm belli uzunlukta içerikler için otomatik bölümlere ayırmış olacak. Bu durumda ziyaretçi aradığını daha az internet trafiği ile erişebilecek. Bu özellik, isteğe bağlı olup ayrıca düzenlenebilme imkanı ile hizmete alınacak. YouTube, ayrıca video bölümlerü etkinleştirildiğinde izleyicilerin videonun daha fazlasını izlediğini ve buna geri dönme olasılığının daha yüksek olduğunu söylüyor.

SON HABERLER

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu