Haberler

MacBook Pro ve iPad Pro İçin Tarih Belli Oldu!

MacBook Pro modellerinde kullandığı yeni işlemcisiyle gündeme gelen Apple 2021 yılı için piyasaya sürülecek MacBook Pro ve iPad Pro modeli için çalışmalara devam ediyor. Apple’ın önümüzdeki yıl yapacağı yeniliklerden birinin mini-LED arka aydınlatma teknolojisini olduğu biliniyor. DigiTimes tarafından yayınlanan raporda, Apple ilk mini-LED iPad Pro‘yu 2021’in ilk çeyreğinde piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ayrıca ikinci çeyrekte mini-LED Pro modellerinin toplu olarak üretime geçmesi bekleniyor.

Mini-LED ile Gelmesi Beklenen Apple MacBook Pro
Mini-LED ile Gelmesi Beklenen Apple MacBook Pro

Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre, 2020 yılının dördüncü çeyreğinde ‌iPad Pro‌ için mini LED ekranlarda üretim başlayacak ve bu üretimle bağlantılı olarak 2021 yılının ilk yarısında yeni bir lansman yapılabilir. Ayrıca Apple’ın yeni 16.1 ve 14.1 inçlik ekranlar üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Mini LED ekranlı 14.1 ve 16.1 inçlik MacBook Pro modelleri 2021’in ilk yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

“Mini-LED” ekranlar etkileyici geniş renk gamı ​​performansı, yüksek kontrast ve HDR ile yerel karartma sunacak. Ming-Chi Kuo’ya bu yeni teknoloji ile ilgili “Üretkenliği ve eğlence deneyimini önemli ölçüde arttıracak.” yorumlarında bulundu.

Ayrıca gelecekteki tüm Pro modellerinin, ‌M1‌ çipli ilk ‌Apple Silicon‌ Mac’lerin piyasaya çıkmasıyla birlikte artık Apple Silikon çipleri kullanması bekleniyor .

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kaynak: www.macrumors.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu