Haberler

Türk Telekom CEO’sundan Tüm Operatörlere Çağrı

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, ortak altyapı paylaşımına ile ilgili bütün servis sağlayıcılarına çağrıda bulundu: “Hepimiz ayrı ayrı yatırım yapmayalım, bu milletin parasını çarçur etmeyelim. Gidilmiş yerlere mükerrer gitmeyelim, gidilmemiş yerlere birlikte gidelim. Türk Telekom’dan bir şey isterken de bu isteğiniz biraz ticari, insaflı, izahlı olsun. Hem fiyatlar eski olacak, hem sadece seçki yerlere gitmek isteyeceksin. Ondan sonra da ‘Türk Telekom altyapıyı kullandırmıyor’ diyeceksin, bu çok iyi niyetli değil” ifadelerini kaydetti.

Türk Telekom'dan Bütün Operatörlere Altyapı Çağrısı
Türk Telekom’dan Bütün Operatörlere Altyapı Çağrısı

Önal ayrıca konuşmasında Türk Telekom’un yatırım miktarının oldukça fazla olduğunu ve bu konuda çok büyük gelişmeler kaydedildiğinden de bahsetti. “Türkiye’nin en büyük çalışan kapasitesine sahip şirketlerinden biriyiz. Bu kritik dönemde de istihdamın sürekliliğini sağlamayı ve ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmayı sürdürdük. 2020’nin 3. çeyreği itibarıyla grup şirketleri dahil toplam çalışan sayımız 34 bin seviyesinde. Bu süreçte internete ve iletişime olan ihtiyaç doğrultusunda yaşanan talep artışı, saha ekiplerimizin tam kapasite çalışmasını, hatta artan talebi karşılayacak ek kapasite için saha gücünün artırılmasını sağladı. Biz zaten her yıl istihdamı arttırmayı milli bir sorumluluk olarak görüyoruz. Dolayısıyla istihdam konusunda şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Türkiye’nin itici güçlerinden biri olmaya devam edeceğiz. Artan ihtiyacı karşılayacak ölçekte Türkiye’nin istihdamına katkı sağlamayı sürdüreceğiz.” ifadelerine yer veren Önal, Pandemi sonrası hızlı büyüyen sektörlerden birinin de çağrı merkezleri olduğuna işaret etti.

İstihdam alanında da güzel haberlere işaret eden CEO, çağrı merkezi olan AssisTT’in 2020 sonuna kadar 16 farklı ilde yaklaşık 1.600 kişiye daha istihdam sağlayacağını öngördüklerini bildirdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kaynak: haberturk.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu