Anasayfa » Amazon EC2 MacOS Destekli Bulut Sunucularını Duyurdu

Share This Post

Haberler

Amazon EC2 MacOS Destekli Bulut Sunucularını Duyurdu

Amazon EC2 üzerine artık MacOS kurmak mümkün. Şirket bugün yaptığı duyuru ile herkesi şaşırtarak Mac Mini Donanımı ve AWS Nitro sistemi tarafından desteklenen yeni Mac Bulut sunucusunu duyurdu.

Yeni Mac sunucusu ile geliştiriciler artık Amazon Elastic Compute Cloud (EC2) üzerinde MacOS çalıştırabilecek.

Amazon EC2 macOS

Geliştiriciler, macOS, iOS, iPadOS, tvOS, watchOS ve Safari dahil olmak üzere Apple platformu için Xcode uygulamaları oluşturmak, test etmek, paketlemek ve imzalamak için bu sunuculardan yararlanabiliyor. 

Bulut sunucuları, 4,6 GHz’e kadar Turbo Boost ve 32 GB bellek ile 3,2 GHz’de çalışan 8. nesil, 6 çekirdekli Intel Core i7 (Coffee Lake) işlemci tarafından destekleniyor. Diğer taraftan, sistem üzerinde macOS 10.14 (Mojave) ve 10.15 (Catalina) çalıştırılabilir. Sistemlere komut satırı (SSH) veya uzak masaüstü (VNC) aracılığıyla erişme imkanı da sunuluyor.


Amazon, Apple M1 çipli EC2 Mac bulut sunucularının halihazırda çalışmakta olduğunu ve 2021 için planlandığını da belirtti.

Sistemler şuanda ABD Doğu (K.Virginia),  ABD Doğu (Ohio),  ABD Batı (Oregon),  Avrupa (İrlanda) ve Asya Pasifik (Singapur) Bölgelerinde kullanılabiliyor. Yakın zamanda Avrupa’nın tamamına da gelmesi bekleniyor.

Kurulum için ise Amazon’un yayınladığı blog gönderisine bakabilir, yeni sistemi deneyimleyebilirsiniz.

Kaynak: aws.amazon.com

Son Haberler

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>