Haberler

Snapdragon 888 Tanıtıldı: Üst Seviye Telefonların Kalbi

Snapdragon 888 önümüzdeki yıl çıkacak olan amiral gemisi telefonlar için duyuruldu. Üst seviye işlemci önceki nesile göre büyük bir sıçrama yaşadı.

Snapdragon 888 parmak uçlarında

Qualcomm beklenildiği gibi bugün Snapdragon Tech Summit 2020 etkinliğinde Snapdragon 888 işlemcisini duyurdu. Üst seviye Android telefonlarda kullanılacak işlemcinin özellikleri şöyle;

  • 3. Nesil Qualcomm Snapdragon X60 Modem-RF sistemi sayesinde, dünya çapındaki tüm büyük bantlarda mmWave ve Sub-6 sunarak küresel uyumluluğun yanı sıra 5G taşıyıcı toplama, küresel çoklu SIM, bağımsız, bağımsız olmayan ve Dinamik Spektrum Paylaşımı’nı mümkün hale getiriyor.
  • Gelişmiş sinyal işlemcisi ile 2.7 Gigapixel/s fotoğraf yakalayabilen işlemci %35 performans artışı sağlıyor. Bu rakam saniyede 120 adet 12MP keskin fotoğrafı telefonlara sağlayabiliyor.
  • 3. nesle güncellenen Elite Gaming platformu grafik performansında önemli gelişmeler sağlıyor. Ayrıca yeni Hexagon işlemcisi üzerine inşa edilen altıncı nesil yapay zeka algoritması da otonom işlemleri güçlendiriyor.

Özellikle grafik tarafında kullanılan Adreno GPU’su önceki nesle göre %35 daha iyi performans sergiliyor. Bu da onu şimdiye kadar geliştirilen en güçlü grafik birimi haline getiriyor.

Diğer taraftan, firmanın isimlendirme değişikliğine gitmesi ve 875 olarak gelmesi beklenen işlemcinin 888 sayısıyla gelmesi; Çin kültüründe bu rakama şansı ifade etmesi firmanın böyle isimlendirmeye gitmesine sebep olmuş.

Son olarak işlemci ilk olarak Xiaomi 11 amiral gemisinde kullanılacak. Sonrasında ise Lenovo, OnePlus, Motorola, Asus ve Oppo gibi markaların üst seviye telefonlarında Snapdragon 888’e yer verilecek.

Kaynak: Qualcomm

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu