Anasayfa » Equinix, Singapur’a Beşinci Veri Merkezini Açmayı Planlıyor

Share This Post

Haberler

Equinix, Singapur’a Beşinci Veri Merkezini Açmayı Planlıyor

Equinix, 2021 yılının ilk yarısında 1.300 kabinlik başlangıç kapasitesi ve 144 Milyon Dolar yatırımla Singapur’a beşinci veri merkezini açmayı planlıyor.

Singapur’da dört tane veri merkezi bulunan Equinix, Singapur’da hızlandırılmış bir dijital dönüşüm çabası olduğunu ve bulut hizmetleri talebi arttığı için beşinci bir veri merkezine ihtiyaç olduğunu duyurdu.

Equinix, Singapur’da dördüncü veri merkezini Mart ayında 74 Milyon Dolarlık yatırım yaparak 12.280 metrekare alanda açmıştı.

Şirket, beşinci veri merkezini ise 18,400 fit kare bir alanda açmayı planlıyor ve 5.000 kabin barındıracak. SG5 olarak adlandırılacak olan yeni veri merkezi dokuz katlı bina üzerinde hizmet verecek.

Equinix, Avustralya, Japonya, Çin ve Güney Kore dahil olmak üzere Asya-Pasifik’te 46 veri merkezine sahip. Dünya çapında 220’den fazla veri merkezine sahip olan Equinix, Avustralya ve Japonya’da iki veri merkezi daha açmayı planlıyor.

Kaynak: ZDNet

Bunlarda İlginizi Çekebilir

NVIDIA ‘dan Fiyat/Performans Canavarı: GeForce RTX 3060

Amazon EC2 MacOS Destekli Bulut Sunucularını Duyurdu

Youtube Bölüm Başlıklarını Yapay Zeka ile Yerleştirme Özelliğini Test Ediyor


Share This Post

Bilişim sektörüne 2015 yılında Turizm sektörü ile başladım. Global büyüklükte olan Resort ve Şehir Hotellerinde IT Uzmanı, son 8 aydır ise IT Müdürü olarak görev yapmaktayım. Çalıştığım şirketlerde alt yapı kurulumu, yönetimi ve bakım işleri yürütmekteyim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>