Haberler

Slack Uygulamasının 27.7 Milyar Dolara SalesForce’a Satılacağı Açıklandı!

Şirket içi iletişim platformu Slack’in, 27,7 milyar dolar karşılığında Amerikan yazılım şirketi Salesforce’a satılacağı açıklandı.

Salesforce’un kurucu ortağı ve CEO’su Marc Benioff satışa ilişkin yaptığı açıklamada, “Salesforce ve Slack birlikte, kurumsal yazılımın geleceğini şekillendirecek ve çalışma şekillerini tamamen değiştirecek. Dünyanın herhangi bir yerinden iş yapılabilecek” dedi.

Slack CEO’su Stewart Butterfield ise satış hakkında, “Kişisel olarak, bunun yazılım tarihindeki en stratejik bir araya gelişi olduğuna inanıyorum. İşe koyulmak için sabırsızlanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Konuya göre düzenlenmiş kalıcı sohbet odaları, özel gruplar ve doğrudan mesajlaşma dahil olmak üzere pek çok özelliğe sahip Slack, koronavirüs salgınında pek çok sektörün evden çalışmasının ardından popülerliğini artırmıştı.

Geçen hafta satışa ilişkin çıkan söylentiler Slack’in değerlemesinin 25 milyar dolara yükselmesine sebep olmuştu.

Salesforce, bu anlaşma ile Slack’in iletişim araçlarını kendi bulut sistemlerine entegre edecek. Salesforce tarafında geliştirilen ancak fazla popüler olmayan Chatter uygulaması ise tarihe karışacak. İki taraf arasındaki anlaşmanın, 2022 mali yılının ikinci çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

Kaynak: BBC Türkçe

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu