Haberler

Windows 10’da Otomatik Sürücü Yükleme Sistemi Değişiyor

Windows 10, Kasım güncellemesi itibariyle iç ve dış donanım için gereken sürücü güncelleştirmelerini gerçekleştirme konusunda yeni bir adım atıyor. Bu güncellemenin asıl yanı sürücü güncelleştirmelerini sağlayan donanım geliştiricileri için iki seçenek tanınacak olması. Bunun anlamı, donanım geliştiricisi firmalar Windows Update aracılığı ile bilgisayarınıza tanımlayacağı güncelleştirmeyi otomatik veya manuel olarak seçebilecek.

Windows 10 İsteğe Bağlı Güncelleştirmeler
Windows 10 İsteğe Bağlı Güncelleştirmeler

Örneğin bilgisayarınıza aldığınız herhangi bir donanım aygıtını bağladığınızda, aygıt sürücüleri eskiden Windows Update veya üreticinin hazır yazılımı ile yükleniyordu.

Microsoft, 5 Kasım itibariyle gerçekleştirilmesi düşünülen güncelleştirme ile Win Update içinde bulunan “İsteğe Bağlı Güncellemeler” bölümünde bir güncelleme bulunuyorsa, cihazınıza artık otomatik olarak ek/manuel sürücüler yüklemeyeceğini söylüyor. Yani bundan sonra sürücülerin otomatik kurulumu yalnızca üretici firmanın sürücü güncelleştirmelerini otomatik gerçekleştirmek istemesiyle mümkün olacak.

Önümüzdeki günlerde güncelleştirmenin detaylarını göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.