Haberler

Apple 10 Kasım’da Yeni Bir Etkinlik Yapacağını Duyurdu

One More Thing (Bir şey Daha) sloganıyla yeni bir etkinlik duyurusu yapan Apple, yeni nesil Mac cihazlarıyla karşımıza çıkabilir.

Şirket geçtiğimiz ay yaptığı iPhone 12 etkinliğinden sonra yeni bir etkinlik için kolları sıvadı. Etkinliğin detayları henüz belirlenmemişken, yeni nesil Mac cihazlarının tanıtılacağı tahmin ediliyor.

Haziran ayında WWDC konferansını gerçekleştiren şirket, Macler için Apple Silicon adında yeni bir işlemci duyurmuştu. Şirketin kendi mobil cihazlarında kullandığı A serisi işlemcilerin ardından geliştirdiği Apple Silicon işlemcilerini Mac’te kullanması bekleniyor. Şirket halihazırda Intel işlemcilerle yoluna devam ederken, yapılacak yeni etkinlikte Apple Silicon işlemciyle çalışan Mac cihazları görmemiz olası.

Şirketin yeni işlemcilere geçmesi yine de zaman alacak. Şirket bu durumun iki yıl sürmesini bekliyor. Intel işlemcilerin yerini alması beklenen yeni Apple Silicon işlemcili bilgisayarların en az Intel gücünde olması bekleniyor. İşlemcilerine bu konu da güvenen şirket, yeni nesil iPhone ve iPad’lerde yer verdiği A serisi işlemcilerle rüştünü ispatlamış gibi görünüyor. Hali hazırda mobil tarafın en güçlü işlemcilerine sahip olan şirketin bilgisayarlar içinde bir işlemci üretmesi, Apple’ı bu konuda da lider yapabilir.

Kaynak

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu