Haberler

Microsoft, ABD İçin Tiktok’u Satın Mı Alıyor?

Microsoft, Tiktok’u Satın almak için görüşmeler yapıldığı iddia ediliyor

Microsoft, ByteDance ile görüşüyor. Bloomberg haberine göre Çin’in global sosyal medya uygulaması TikTok için Başkan Trump tarafından satın alma emri verdiği söyleniyor.

Yaşanan bu süpriz gelişme sonrası The New York Times’ın haberine göre ByteDance sahip olduğu TikTok için Microsoft’un talip olduğu söylentiler arasında. 2017 yılında Çinli ByteDance tarafından satın alınan Tiktok, sürekli yükselen piyasa değeriyle 100 milyar dolar değere sahip. Microsoft yetkilileri bilgi vermekten kaçınırken ByteDance talebe karşılık henüz bir cevap vermediği biliniyor.

Yaşanan bu süpriz gelişmeyle uzmanlar, Başkan Trump’ın uzun süredir TikTok’a karşı yasaklama çağrısının daha politika ile ilgili olduğunu söylüyor. TikTok, Amerika’nın sahip olduğu Facebook, Twitter ve Snapchat gibi sosyal ağlarda yıldızı parlayanlar arasında. Sosyal ağ kullanıcı sayısında birinci sırada bulunan Facebook, Lasso adlı benzer bir uygulama geliştirdi ancak başarılı olamadı. Yine Facebook’un sahip olduğu Instagram’ın önümüzdeki günlerde Reels adlı bir TikTok rakibi piyasaya sürmesi bekleniyor. Başkan Trump her seferinde TikTok için olumsuz yorumları ve rakiplerinin gösterdiği bu çabalar, piyasada egemenliği korumak istendiği ortada. Microsoft ‘un GitHub için yaptığı “Yenemiyorsan satın al” mottosunu TikTok için de görebiliriz.

İlgili Haberler

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi seven. Sistem uzmanı, mali müşavir, bütçe ve raporlama uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.