Anasayfa » Tiktok sahibi ByteDance 140 Milyar Dolar Değere Ulaştı

Makaleyi Paylaş

Haberler

Tiktok sahibi ByteDance 140 Milyar Dolar Değere Ulaştı

TikTok uygulamasının sahibi olan ByteDance Ltd. durduralamıyor. Bloomberg’in paylaştığı habere göre özel pazarda değerini geçtiğimiz yıla göre %40 artırarak 140 Milyar dolara çıkardı.

Dün paylaşmış olduğumuz haberde ByteDance Ltd., Disney’den yayın akış şefini CEO olarak transfer etmiş ve Amerika Birleşik Devletleri tarafından uygulanan baskıların kontrol altına almayı hedeflediğini bildirmiştik. Bu yapılan transfer ardından perşembe günü ajansların geçtiği habere göre 2 Amerikalı senatör Tiktok’a yine uygulamanın çocuklar üzerindeki güvenliği konusunda mektup gönderdiklerini bildirdiler.

ByteDance Ltd. özel pazarda 140 Milyar dolara ulaştı

Haber sonrası değer 140 Milyar dolara ulaştı

Bu haber sonrası Twitter ve Snapchat gibi sosyal devlerin önünde bulunan TikTok ana firması olan ByteDance, pazardaki değeri140 Milyar dolara kadar ulaştı.

Üyelik gerektirmeden üretilen içerikleri izleme imkanı sunan uygulama, 15 saniyelik videolar ile aylık kullanıcı sayısının 1.5 milyara ulaştı. Uygulama 2019 yılında Whatsapp’dan sonra en çok tercih edilen 2. uygulamaydı.

Kaynak


Makaleyi Paylaş

sistem uzmanı, mali müşavir, işletme müdürü. İnterneti,okumayı,üretmeyi ve paylaşmayı seven

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>