Haberler

Tiktok, Disney’den CEO Transfer Etti

 TikTok ana şirketi ByteDance’ın bu hafta başı yaptığı açıklamada Disney’in eski kıdemli başkan yardımcısı ve baş strateji görevlisi, son olarak Tüketiciye Doğrudan ve Uluslararası bölümünün şefi olan Kevin Mayer‘in dünya çapında kısa video uygulamasında lider Tiktok’un CEO’su olacağını bildirdi.

Tiktok yeni Ceo’su Keyin Mayer

Hardvard mezunu ve 56 yaşında olan Mayer, eski görevinde sosyal platform tecrübesi pek olmasada ByteDance yaptığı bu tercih ile Amerika Birleşik Devletleri tarafından maruz kaldığı baskılara karşı daha güçlü savunma yapabileceği hedefleniyor. Geçtiğimiz günlerde, ABD’li senatörlerin devlet memurlarının Tiktok kullanımı için yasak getirilmesi yönünde teklifte bulunmuştu. Daha öncesinde de bazı millet vekilleri uygulamanın tüm ABD vatandaşları için risk oluşturduğunu ve tüm ülke sınırları içerisinde yasaklanması gerektiği yönünde yasa teklifinde bulunmuştu. Geçtiğimiz yıl Kasım ayında ise benzer şüphe yorumları Amerika Birleşik Devleteri donanmasından geldi. Donanma sekreteri; ABD Ordusu, Demokratik bir milletvekilinin uygulamanın kullanıcı verilerini işlemesine ilişkin ulusal güvenlik endişelerini dile getirmesinin ardından Çin’in sahip olduğu sosyal medya platformu TikTok’un güvenlik tehditi oluşturduğunu ve inceleme yaptıklarını söyledi.

Tiktok ABD için tehdit mi?

Yeni CEO’nun Geniş Görevleri Olacak

Eski görevinde müzik üreticileri ile arası açık olan Kevin Mayer, Tiktok için müzik yayıncıları ve ABD senatörleri için arabulucuk yapmak zorunda görünüyor. ABD’li müzik üreticilerinden büyük üç plak şirketi, Nisan 2019’da sanatçılarından TikTok’ta kullanılan şarkılar için daha fazla gelir payı talep etti ve bu durum TikTok ile sektör arasında büyük bir düşüşe yol açtı.

Kaynak

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.