Anasayfa » Elon Musk, 1000 km Menzile Sahip Batarya Üstünde Çalıştıklarını Söyledi

Share This Post

Haberler

Elon Musk, 1000 km Menzile Sahip Batarya Üstünde Çalıştıklarını Söyledi

Tesla’nın milyarder CEO’su Elon Musk, bir konferansta yaptığı konuşmada Avrupa için daha kompakt modellerin üretilebileceğini söyledi. Musk, ayrıca 1000 km menzil sağlayan bir batarya üstünde çalıştıklarını da dile getirdi.

Elektrikli otomobil devi Tesla CEO’su Elon Musk, 1000 km menzile sahip bir batarya üzerinde çalıştıklarını açıkladı. En uzun menzile sahip otomobillerinin 600 km üzerinde gidebildiği belirten Musk, daha iyisini yapabileceklerinin altını çizdi. Diğer yandan, Tesla’nın batarya ömrünü uzatmak ve menzili genişletmek için tek başına atamayacağı çok fazla adım olduğu dile getirildi. Musk’ın; 2020 yılı başlarında, işlenmemiş batarya maliyetinin oldukça yüksek olduğunu açıkladığı da biliniyordu.

Elon Musk, Tesla’nın Avrupa’da tasarımcılar ve mühendislerle anlaşabileceğini söylerken ayrıca araçlara ek olarak batarya üretmeyi de planladıklarını söyledi. Musk, en uzun menzile sahip araçlarının 600 km’nin üstünde gidebildiğini ancak çok daha fazlasını yapabileceklerini dile getirdi. Ünlü CEO, 1000 km menzile sahip bir bataryayı da geliştirme aşamasında olduklarını söyledi.

Musk, bu senenin başlarında işlenmemiş batarya materyallerinin çok yüksek maliyetli olduğunu dile getirmişti.


Aktarılan detaylara göre; 600 km üzerinde menzile sahip tek Tesla otomobil olma niteliği taşıyan ‘Model S’, 652 km’lik bir menzil sunuyor. Menzil listesinde ‘Model S’i; sırasıyla 580 km menzil sunan ‘Model 3’, 561 km menzil sunan ‘Model X’ ve 505 km menzil sunan ‘Model Y’ takip ediyor.

Tesla, Avrupa pazarında satışa sunmak üzere park etmesi kolay ve daha kompakt bir otomobil üretebilir.

Diğer yandan; Elon Musk, kısa bir süre önce Almanya’nın Berlin şehrinde ‘Model X’ ile gerçekleştirdiği bir sürüşün ardından uygun bir park alanı bulmakta ve aracı park etmekte oldukça zorlandığını açıklamıştı. Yaşanan gelişmeler sonrası; Tesla CEO’su, Avrupa pazarında satışa sunulacak daha kompakt bir otomobil üretebileceklerini ifade etti. Musk, konuya ilişkin açıklamasında “Avrupa’da kompakt bir araç, belki de bir ‘hatchback’ ya da ona benzer bir araç üretmek daha mantıklı. Yoğun bir kentsel çevrede park etmeye çalışıyorsanız, park alanlarına sığabilen bir araca sahip olmak oldukça önemli” ifadelerine yer verdi. Musk ayrıca; Tesla’nın, konuyla ilgili olarak Avrupa’daki mühendis, tasarımcı ve sektör ortakları ile çalışabileceğinin de altını çizdi.

Kaynak

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Proxmox VE 6.3 Yayınlandı

Apple, Küçük İşletmeler İçin Komisyon İndirimine Gidiyor

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun Toplam Maliyeti Ortaya Çıktı

Snapchat TikTok Rakibi Spotlight’ı Çıkarıyor

Share This Post

Bilişim sektörüne 2015 yılında Turizm sektörü ile başladım. Global büyüklükte olan Resort ve Şehir Hotellerinde IT Uzmanı, son 8 aydır ise IT Müdürü olarak görev yapmaktayım. Çalıştığım şirketlerde alt yapı kurulumu, yönetimi ve bakım işleri yürütmekteyim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>