Haberler

Intel Baş Çeşitlilik Ve Kapsayıcılık Şefi Apple’a Geçiyor

Intel'e ilk olarak 1995'te mühendis olarak göreve başlayan çeşitlilik ve kapsayıcılık şefi Barbara Whye Intel'deki görevinden ayrılıyor.
Intel çeşitlilik ve kapsayıcılık şefi Barbara Whye Intel’den Apple’a geçiyor.

Intel üst düzey yöneticisi olan çeşitlilik ve kapsayıcılık şefi Barbara Whye Intel’deki görevinden ayrılıyor. Aynı zamanda sosyal etkiden sorumlu kurumsal başkan yardımcısı olan Whye, Danielle Brown’un Google’dan ayrılmasının ardından 2017’den beri görevde bulunuyordu. Intel’deki görevine Whye ilk olarak 1995’te mühendis olarak göreve başlamıştı.

Apple, geçtiğimiz günlerde Fortune yayınlanan raporu doğrulayarak önümüzdeki yıl kapsayıcılık ve çeşitlilikten sorumlu yeni başkan yardımcısı olarak Apple’a katılacağını söyledi. Bir önceki yönetici olan Christie Smith’in şirketten ayrıldığı Haziran ayından bu yana pozisyon boş bekletiliyordu.

Macbook üreticisi şirket yaptığı açıklamada, “Teknoloji endüstrisindeki temsil konularında dünya çapında tanınan bir lider olan Barbara, Intel’de 25 yıl geçirerek şirketin anlamlı ve kalıcı pozitif değişim yapmasına yardımcı oldu” dedi. “Muazzam yeteneklerini ve derin deneyimini Apple’a taşıyarak, hizmet ettiğimiz toplulukları yansıtan her düzeyde birinci sınıf yetenekleri işe alma, geliştirme ve elde tutma konusundaki şirketimize çeşitlilik kazandıracaktır.”

Bir Intel yetkilisi ise “Whyne, katılım ve sosyal etki programlarımızı geliştirmemize ve ilerletmemizde önemli rol oynadı, yeni görevinde ona başarılar diliyoruz.” dedi.

2015 yılında işlemci üreticisi, teknoloji şirketlerinin, özellikle teknik iş güçlerinde çeşitlilik eksikliği nedeniyle artan incelemelerle karşı karşıya kaldıkları bir zamanda, işgücünü çeşitlendirmek için 300 milyon dolar taahhüt etmişti.

Kaynak

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu