Forum

Windows Server 2016...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Windows Server 2016 Yüksek Ram Kullanımı Hk.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
443 Görüntüleme
(@oldster)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,
Son bir haftadır dosya sunucumda anormal bir ram kullanımı mevcut ve ilerleyen süreçte server ile aramdaki bağlantı kesiliyor cihazı reset etmeden kendine getiremiyorum bu konuyu son dönemlerde yaşayan arkadaşlar varsa yorum getirebilir mi.

Windows loglarını kontol ettiğimde tam kilitlenme anına gelen bir kaç kayıt buldum.

"Windows successfully diagnosed a low virtual memory condition. The following programs consumed the most virtual memory: MsMpEng.exe (2104) consumed 260075520 bytes, cavwp.exe (3868) consumed 114581504 bytes, and cmdagent.exe (1660) consumed 114233344 bytes."

Diğer logları kontrol ettiğimde elle tutulur farklı bir bilgi yazılmamış windows defender sürekli güncelleme almaya çalışmış ve başarılı olmuş görünüyor.

Verilen cevaplara şimdiden çok teşekkür ederim.

Windows Version:Windows Server 2016 1607 (OS Build 14393.6351)

Gönderildi : 23/11/2023 08:50

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, bir izleme programı kurun örnek PRTG, 100 sensor bedava idi en son, orada RAM' i neyin kullandığını yakalarsınız.

Eğer sunucu kilitlenmeden de kontrol edebiliyorsanız aşağıdaki araç yine size yardımcı olacaktır

RAMMap - Sysinternals | Microsoft Learn

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/11/2023 10:37

(@oldster)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Konu bugün itibari ile çözülmüştür.
Rammap ve Microsoft Process ile kontrol sağladıktan sonra windows defender tarafında sürekli güncelleme yapmaya çalışmasından kaynaklanmış ve başarısız bir süreç teşekkür ederim hakan bey destekelrinizden ötürü.

birde konudan bagımsız Davet koduna ihtiyacım var sanıırm ben veremiyorum bu konuyla ilgili kimle iletişme geçmeliyim.

Gönderildi : 04/12/2023 14:58

Paylaş: