Forum

Win Server 2022 ERP...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win Server 2022 ERP Lisans servisinin sürekli yeniden başlatma gereksinimi

6 Yazılar
4 Üyeler
6 Likes
201 Görüntüleme
 HT
(@hlttmz)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar

Logo Tiger ERP ürününü kullanıyoruz, ürünü yakın zamanda windows server 2022 sunucusuna taşıdık,

ara ara lisans servisini sürekli yeniden başlatmak gerekiyor yoksa bağlanmıyor halbuki çalışıyor görünüyor; önceki lisans sunucusunda bu problem hiç yoktu, logo tarafında bilinen böyle bir problem de yok. Muhtemelen server tarafıyla alakalı bir durum var.

Diğer servis hizmetlerinde benzer durum var mı bilmiyorum;

Adsız

Server tarafında bunun için özel bir gereksinim veya ayar mı gerekiyor?

Gönderildi : 19/02/2024 11:57

(@emreoktay)
Gönderiler: 42
Trusted Member

Selamlar,

Benzer bir durumla karşılaşmadım. Özel bir ayar vb. durum yok.

Taşımadan önceki sunucuda bulunan lisans servisini durdurarak devredışı bıraktınız mı ?  

Sys üzerinden lisans yenileme yaptığınızda, herhangi bir hata ile karşılaşmadan lisans yenileme işlemi yapabiliyor olmalısınız. Lisans daha önce başka bir cihaza kurulu gibi bir hata ile karşılaşıyorsanız; [email protected] adresine mail atmanız gerekmekte.

Cihazınızın saat tarih ayarlarının düzgün olduğunu kontrol ettikten sonra;

Lisans hizmetini kaldırıp tekrar yükleyerek test edebilirsiniz.

https://docs.logo.com.tr/pages/viewpage.action?pageId=91718716

Ya da 2.90 set ile alakalı bir durum olabilir. 2.91 güncellemesi ile tekrar kontrol edebilirsiniz. Takvime göre 26 Şubat'ta yayınlanacak görünüyor.

https://docs.logo.com.tr/public/fd

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 19/02/2024 12:38
Hakan Uzuner and HT reacted

HT
(@hlttmz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@emreoktay Yanıtınız için teşekkür ederim

Eski lisans servisi durdurulup tamamen kaldırıldı. Yeni server'da lisans yenileme yapıldı ve yenileme hatası yok. Saat ayarları doğru

Özellikle server yeniden başlattığımızda oluyormuş, servisi yeniden başlattığımızda sorun geçici olarak çözülüyor.

Gönderildi : 19/02/2024 12:45

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4305
Co-Helper

Sunucuda ki başka bir olay, hatadan etkileniyor olabilir service delayed start seçilerek takip edilebilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/02/2024 16:21
HT and Emre Oktay reacted

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, OS kaynaklı olacağını sanmıyorum, öyle olsa başka servislerde de sorun olur, logo ile görüşün bir debug açma yöntemi vardır açıp baksınlar, üstün körü cevap vermişler bence. Server 2022 bu tür şirketler için yeni OS, müşterieri de çok kullanmadığı için tecrübeleri olmayabiliyor.

Olay günlüklerini de kontrol etmenizde fayda var.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/02/2024 09:31
HT and Emre Oktay reacted

HT
(@hlttmz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @hakanuzuner

Merhaba, OS kaynaklı olacağını sanmıyorum, öyle olsa başka servislerde de sorun olur, logo ile görüşün bir debug açma yöntemi vardır açıp baksınlar, üstün körü cevap vermişler bence. Server 2022 bu tür şirketler için yeni OS, müşterieri de çok kullanmadığı için tecrübeleri olmayabiliyor.

Olay günlüklerini de kontrol etmenizde fayda var.

Yanıtınız için teşekkür ederim kısa zamanda detaylı araştırıp sonucu paylaşacağım

Gönderildi : 28/02/2024 00:42

Paylaş: