Forum

Server 2012R2 Belle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012R2 Bellek Yetersiz Sorunu

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
330 Görüntüleme
(@iamselcukturan)
Gönderiler: 52
Trusted Member
Konu başlatıcı

Değerli üstadlarım selamun aleyküm 

server 2012r2 de kullanılabilir bellek kısmı 8gb da kalıyor ve ciddi kasmalar yasıyoruz. 

internetten baktım bıraz ama cozum uretemedım bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var .

Screenshot 1

Gönderildi : 15/09/2023 14:12
Konu Etiketleri

(@bahattinozkan)
Gönderiler: 56
Trusted Member

Selamlar;
yazılanlara göre direk çözüm budur diyemem ama fikir vermesi açısından BIOS ayalarından Memory - > ECC Mode kısmını kontrol ederdim.

Merak ettiğim konu işletim sistemi hep mi böyleydi yapılan bir işlemden kaynaklı mı böyle oldu

Gönderildi : 15/09/2023 15:11

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

swap file kontrollerini yapın.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/09/2023 16:18

(@iamselcukturan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@bahattinozkan hocam merhabalar ram ve diskleri ssd cevirdikten sonra boyle oldu

Bu ileti 8 ay önce Selçuk TURAN tarafından düzenlendi

Gönderildi : 15/09/2023 16:27

(@iamselcukturan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz kontrollerımı yaptım hocam orada duzenlemeler yaptım 

image

en son ram ve ssd diske gecip imajı gerı yukledım sonra bu sekılde oldu 

Bu ileti 8 ay önce Selçuk TURAN tarafından düzenlendi

Gönderildi : 15/09/2023 16:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Bu fiziksel bir makine sanırım, bu durumda öncelikle BIOS kontrolü yapın, RAM 64 olduğunu doğrulayın, sonra BIOS da bir sınır var mı kontrol edin. Ardından BIOS update yapın. Ayrıca son güncel firmware ne var ise anakart vs güncelleyin. Ayrıca RAM' lerin ve slotların sağlıklı olduğunu başka bir bilgisayara takarak doğrulayın. Slot veya RAM lerde sorun olabilir.

• It's important to note that the operating system reserves a portion of the RAM for its own use. This includes resources required for the system to function efficiently, such as caching, system processes, and device drivers. The amount of reserved RAM can vary depending on the system's configuration and the applications running at any given time.

HCI gibi bir sistem ise yine farklı dinamikler olabilir, özetle %90 sorun donanımdan OS den değildir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/09/2023 16:36

Paylaş: