Forum

Gpo ile dağıtım sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Gpo ile dağıtım sorunu hk.

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
221 Görüntüleme
(@serdark54)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba,

Daha önce gpo ile program yüklemiştim, fakat şimdi çok kez denememe rağmen gönderemiyorum.

1. Program msi installer.

2.DC sunucusuna domainde bulunan clientin user password ü ile girebiliyor dosyayı görebiliyorum.

Yukarıda ki görselde yapmaya çalıştığım site de yer alan rehbere göredir ve dosya gözükmüyor.
https://www.cozumpark.com/server-2019-group-policy-ile-yazilim-yukleme-deploying-software-using-group-policy/

image

2. C:\Windows\SysVOL\domain\scripts klasörüne atıyorum gpo edit den program yolunu gösteriyorum orada gözüküyor gpoupdate /force komutunu da uyguluyorum clienti açıp kapatıyorum ama dağıtım gerçekleşmiyor. Sorun nerede olabilir şimdiden yardım eden herkese teşekkür ederim.

image
Bu konu 5 ay önce Serdar Karaarslan tarafından düzenlendi

Gönderildi : 22/11/2023 13:26

(@cihan-kaya)
Gönderiler: 6
Active Member

GPO almayan pclerden birinde gpresult /R komutunu dener misiniz. ?

Gönderildi : 22/11/2023 14:22

(@serdark54)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @cihan-kaya

GPO almayan pclerden birinde gpresult /R komutunu dener misiniz. ?

Komutu çalıştırdım fakat ekranda anlık duruyor sonra kapanıyor. Şimdi kontrol ettim 2 programdan biri kuruldu diğeri kurulmadı programla alakalı bir sorun var sanırım bir kaç bilgisayar da daha deneyeceğim teşekkür ederim çözüldü gibi duruyor.

Bu ileti 5 ay önce Serdar Karaarslan tarafından düzenlendi

Gönderildi : 22/11/2023 15:00

(@serdark54)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Şuan aynı bilgisayardan kurulan programı kaldırdım tekrar gpo ile kurmaya çalıştım yüklenmedi sorun devam ediyor 🙁

Gönderildi : 22/11/2023 15:42

(@serdark54)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Komut ekranına aşağıda ki komutu yazıyorum dosyayı bulamıyor sorun nerede çözemedim

GPResult /h c:\gp-report\report.html /f

Aşağıda ki komutu yazdığımda yeni oluşturduğum policy işlenmiş gözükmüyor;

gpresult /Scope User /v

image

Bu ileti 5 ay önce Serdar Karaarslan tarafından düzenlendi

Gönderildi : 22/11/2023 15:53

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4309
Co-Helper

https://www.cozumpark.com/community/windows_server-4/group-policy-check-script/

https://www.cozumpark.com/community/windows_server-4/gpo-ile-kullanici-bazli-program-yukleme/
https://www.cozumpark.com/community/windows_server-4/491115/

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/11/2023 17:58

(@serdark54)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam gpo sıfırladım bu rehberler üzerinden gitmiştim fakat programı biri alırken diğeri almıyor alan bilgisayardan sildiğimde tekrar programı almıyor. İzinlerle alakalı bir yerde sorun var bulamadım bir türlü.

Gönderildi : 23/11/2023 17:00

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4309
Co-Helper

Report ile kontrol ettiğinizde policy alıyor setup çalışmıyorsa setup'ın yazılmasıyla ilgili sorun vardır.

Pol. dağıtımda sorun varsa OU, policy planlamanız yanlıştır makaleleri okuyup baştan yapın.

Paylaşım alanı ve setup'ın cihaza yazım yetkileri önemlidir, pol computer based yapıyorsanız share de domain computers yetkilendirmesi de olmalıdır.

Başka çok afaki, log içermeyen bir dönüş yaptığınızdan birşey demek zor. 🙂

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/11/2023 22:22

(@serdark54)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @ibrahimyildiz

Report ile kontrol ettiğinizde policy alıyor setup çalışmıyorsa setup'ın yazılmasıyla ilgili sorun vardır.

Pol. dağıtımda sorun varsa OU, policy planlamanız yanlıştır makaleleri okuyup baştan yapın.

Paylaşım alanı ve setup'ın cihaza yazım yetkileri önemlidir, pol computer based yapıyorsanız share de domain computers yetkilendirmesi de olmalıdır.

Başka çok afaki, log içermeyen bir dönüş yaptığınızdan birşey demek zor. 🙂

Dc sunucu server manager de events kısmında bu şekilde hatalar meydana gelmiş. Kullandığım setup dosyası resmi firefox gpo msi dosyasıdır.

Bu şekilde events bildirimleri oluşmuş ;

NETLOGON :The session setup from the computer TESTHP failed to authenticate. The following error occurred:
Access is denied.

NETLOGON

The session setup from computer 'TESTHP' failed because the security database does not contain a trust account 'TESTHP$' referenced by the specified computer.

USER ACTION
If this is the first occurrence of this event for the specified computer and account, this may be a transient issue that doesn't require any action at this time. If this is a Read-Only Domain Controller and 'TESTHP$' is a legitimate machine account for the computer 'TESTHP' then 'TESTHP' should be marked cacheable for this location if appropriate or otherwise ensure connectivity to a domain controller capable of servicing the request (for example a writable domain controller). Otherwise, the following steps may be taken to resolve this problem:

If 'TESTHP$' is a legitimate machine account for the computer 'TESTHP', then 'TESTHP' should be rejoined to the domain.

If 'TESTHP$' is a legitimate interdomain trust account, then the trust should be recreated.

Otherwise, assuming that 'TESTHP$' is not a legitimate account, the following action should be taken on 'TESTHP':

If 'TESTHP' is a Domain Controller, then the trust associated with 'TESTHP$' should be deleted.

If 'TESTHP' is not a Domain Controller, it should be disjoined from the domain.

Gönderildi : 24/11/2023 09:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Makineniz domainden düşmüş gibi, tekrar domain e alıp deneyin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/11/2023 10:16

Paylaş: