Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sanal server sunucum çöktü

10 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,135 Görüntüleme
(@CeyhunBicer)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

yardımm sanal server çöktü ne yapmam gerek

Gönderildi : 21/09/2012 19:22

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Sorunuzdan hiç bir şey anlaşılmıyor. Platform nedir? (esx,hyper-v, citrix)
Server işletim sistemi nedir?
Çökme nedeni sorun hata nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/09/2012 19:33

(@CeyhunBicer)
Eminent Member
Konu başlatıcı

server bir makina çöktü ve içinde sanal server kuruluydu. Kurtarabilmemiz mümkün mü yada çöken sanal serverı yeni kurulan bir makinaya aktarmamız mümkün müdür ?

Gönderildi : 21/09/2012 19:36

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhabalar, sunucunuz üzerinde hangi roller veya uygulamalar mevcut ? Sunucu çöktü derken mavi ekran hatası mı alıyorsunuz, yada ne tür hata ile karşılaşıyorsunuz. Biraz daha detay verirseniz güzel cevaplar gelecektir fakat şuan için önerebileceğim teklif en son yedeğinizden geri dönünüz.

Gönderildi : 21/09/2012 19:40

(@CeyhunBicer)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hangi roller mevcut bir bilgim yok iş yerinde yeni oldugumdan çok bilgiye sahip değilim.Tek bildiğim pc hiç açılmıyor.

Gönderildi : 21/09/2012 19:45

(@Serkansevincoglu)
Gönderiler: 32
Eminent Member

Aldığın hata tam olarak nedir makine açılıyor mavi ekran'mı veriyor yok'sa hiç mi açılmıyor.

Gönderildi : 21/09/2012 20:25

(@CeyhunBicer)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hiç açılmıyor Baska bir makinaya o sanal serverdaki dosyaları aktarabilirmiyiz böyle birşey mümkünmüdür ?

Gönderildi : 21/09/2012 20:29

(@eraydeniz)
Gönderiler: 62
Trusted Member

elinde yedegin varsa hangi platform ise onu baska bir makineye kurup yedekten donebilirsin 

diski alıp yeni makineye takıyım oradan doneyim sanallaştırma için olabilecek bir yöntem degil 

Gönderildi : 21/09/2012 20:39

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Hiç açılmıyor Baska bir makinaya o sanal serverdaki dosyaları aktarabilirmiyiz böyle birşey mümkünmüdür ?

üstte Rıza arkadaşımız hangi platform olduğunu sormuş , elle tutulur bilgileri vermeden burdan tatmin edici bir cevap alamazsın

sanal sunucu nedir esx hyper-v citrix , disklerde raid yapısı mecvutmu , makinadaki sorunun donanım sorunu olup olmadığı ( ki disk problemi olup olmaması öneli )

bu tip bilgiler ile daha net ve çözüme yönelik cevaplar verilebilir 

Gönderildi : 21/09/2012 20:46

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Evet bu sistem hakkında hiç bilgi vermeden bir cevap almak zor. Bu servisi telefon ile arıyorsun arabam bozuk neden olabilir demek gibi birşey.

Gönderildi : 21/09/2012 21:00

Paylaş: