Forum

Windows 11 Auto Con...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 11 Auto Connect Sorunu

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
217 Görüntüleme
(@okansar)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirketimizdeki domainde bulunan Windows 11 bilgisayarlar otomatik kurumsal ağa bağlanamıyor. Sürekli Action Needed uyarısı çıkıyor ve manuel bağlanmak gerekiyor. Mesala evdeki internete otomatik bağlanıyor. 

NCSI disable etme ve kayıt defterindeki adımları denedim ama çözüm olmadı. Nasıl bir yöntem ile çözüme ulaşabilirim.

Teşekkür ederim.

image

Gönderildi : 15/05/2024 08:25
Konu Etiketleri

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4436
Co-Helper

Buna sebep olan direkt bir ayar bilmiyorum mutlaka AP'lerin güvenlik ayarları kaynaklıdır ona odaklanın. SSID deploy ediyorsanız olabilir, varsa sertifika gibi konulara odaklanın ve SSID adına.

Örnek benzer bir konu.
https://community.arubanetworks.com/discussion/windows-11-action-needed

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/05/2024 14:00

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33131
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, bu kadar bilgi ile yorum yapmak çok zor, ağ profili kaynaklı olabilir, otomatik bağlantı ayarları kaynaklı olabilir. GPO tarafında NCSI ayarları kaynaklı olabilir.Kimlik doğrulama kaynaklı olabilir yani WPA konusu, sürücü sorunu olabilir ama bunu başka laptop ve güncelleme ile hızlıca eleyebilirsin. Wifi adaptör için güç koruması oluyor olabilir gibi çok nedeni olabilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/05/2024 21:57

(@berkayguzelbeyoglu)
Gönderiler: 236
Reputable Member

Merhaba; bir süre önce X marka AP'lerde yaşamıştım. Bir Radius yada benzeri çözüm mü kullanıyorsunuz ? yada local user ile mi Aunt kullanıyorsunuz ?

öncelikle GPO 'unuzu kontrol edin WPA3-ent yerine wpa2-ent seçilmiş gibi vb. ap ayarları ile eşleşmeyen bir durum var mı ?

sertifika bazlı bağlantı var ise bilgisayarda bu sertifika var mı ? 

Gönderildi : 19/05/2024 21:59

Paylaş: