Forum

Access Point Yapısı

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Access Point Yapısı

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
100 Görüntüleme
(@anka)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Herkese öncelikle selamlar, 

Yeni bir ofise taşınacağımız için access point ihtiyacımız oluştu. Taşınacağımız yerde zemin ve asma kat olarak 2 kat bulunuyor. Zemin kata 2 adet AP Asma kata ise 1 adet AP takmayı planlıyoruz. bu 3 cihazın tek bir ssid ve paroladan hizmet vermesi için bir kontrolcüye ihtiyaç bulunuyor mu?

Eski ofisimizde Ruckus AP R310 modelini kullanıyorduk tek cihaz olarak. Yeni cihaz önerilerine açığız

Her türlü görüş ve önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler

Bu konu 2 hafta önce Abdullah ASLAN tarafından düzenlendi

Gönderildi : 18/04/2024 17:15

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4309
Co-Helper

Hayır bulunmuyor.
Ruckus hizmet kalitesini devam ettirmek için Ruijie, Aruba, Ruckus markalarına bakmalısınız.

https://www.google.com/search?q=cozumpark.com+%2B+AP+%C3%B6neri&client=aff-maxthon-maxthon4&channel=t24#ip=1

https://www.google.com/search?q=cozumpark.com+%2B+AP+konumland%C4%B1rma&client=aff-maxthon-maxthon4&sca_esv=09df9e42e4754873&sca_upv=1&channel=t24&sxsrf=ACQVn0-c5Dbw4dz2eKfxJpf-EHmrbH2ptg%3A1713454610349&ei=Ej4hZubnFOCSseMP4oCPuA8&udm=&ved=0ahUKEwjmuI3ri8yFAxVgSWwGHWLAA_cQ4dUDCBA&uact=5&oq=cozumpark.com+%2B+AP+konumland%C4%B1rma&gs_lp=Egxnd3Mtd2l6LXNlcnAiIWNvenVtcGFyay5jb20gKyBBUCBrb251bWxhbmTEsXJtYUjGxARQnLUEWOrCBHACeACQAQCYAQCgAQCqAQC4AQPIAQD4AQGYAgCgAgCYAwCIBgGSBwCgBwA&sclient=gws-wiz-serp

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/04/2024 18:41

(@berkayguzelbeyoglu)
Gönderiler: 227
Reputable Member

Merhabalar

ileri seviye bir yönetim gerekmiyor ve ap sayınız destekliyor ise gerekmemektedir. ibrahim hocamın dediği gibi Aruba , Rukus , Rujie ,Zyxel vs gibi ürünlerde işinizi görecektir. Markalarda değişkenlik göstermekle olup , mantık olarak bir AP master olup diğerleri bunun üzerinden yönetiliyor veya ücretsiz cloud controller , app controller ile yönetebiliyorsunuz.

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 19/04/2024 09:39

(@anka)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Ozaman Rukus üzerinden devam edebiliriz gibi gözüküyor bizim için

Gönderildi : 19/04/2024 10:51

Paylaş: