Forum

Cnet switch ip dağı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cnet switch ip dağıtmıyor

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
774 Görüntüleme
(@halilbo)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar , bir projemde şu sorun ile karşılaşıyorum.

4 adet cnet 48 port yönetilebilir siwtch kullanıyorum.Switchlerimin hepsinde kablolu olarak bilgisayar bağlamak istediğimde boş olan porta takınca ip dağıtmıyor . Dolu olan porttaki kabloyu söküp yerine bilgisayarımı takıyorum ip alabiliyorum. Switchlerimde tüm portlar açık herhangi bir loop durumuda yok . Tek bir detay var switchleri kapatıp açınca belli bir süre boş olan portlardan ip alabiliyorum. Daha önce yaşayan var mıdır ? Cevaplarını için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla

Gönderildi : 03/08/2022 11:40

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Kurumsalda çok karşılaşılan ürünler olmaz cihazın dokümantasyonunu indirin oradan fikir verir, vlan, trunk yapılmış olabilir, webde bazılarında mac whitelisting olduğunu söylüyor yani config'i çıkarıp listelediğinizde fikir verebilir size, smartweb de log ekranı varsa da fikir verir ve mevcut portlara static route yazılmış olur sıfırlayamak yada genişletmek denenebilir fakat yapıyı bozmadan önce analiz şart.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/08/2022 12:03

(@serkanates)
Gönderiler: 1281
Üye

Merhaba @halilbo;

Firmware sürümlerini de kontrol etmekte fayda var. Belki problem vardır ve düzeltme yayınlanmıştır. @ibrahimyildiz önerilerini ve firmware bilgilerini kontrol edip bilgi verebilir misiniz?

Kolay gelsin.

Gönderildi : 03/08/2022 12:55

(@halilbo)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz devlet şartnameye göre ürün hazırlandığı için mecbur kullanmak zorunda kaldık hocam. @serkanates firmware versiyonunu kontrol edip sorunu çözmüme kavuşturabilirsem bilgi verceğim hocam .

Gönderildi : 05/08/2022 15:24

Paylaş: