Forum

ZTE Modem hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] ZTE Modem hakkında

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
5,599 Görüntüleme
(@berkayguzelbeyoglu)
Gönderiler: 227
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ilgili yapım içerisindeki Tılgın marka modem arızalandığı için Türk telekom tarafınan ZTE ZXHN H298A bir modem teslim edildi. açıkçası ürün çok basit bir ara yüze sahip ama çoğu ayara giriş yapamıyorum türk telekom tarafına kayıt açtım ama bu cihazı kullanıp root kullanıcı olarak giriş deneyimi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

birde yapıda ilgili modem Lan tarafı HP 25xx serisi sw'ye bağlı. Modeme direk bilgisayar bağladığımda 1Gbps desteklediğini görmekteyim ama ilgili Sw ye bağladığımda 100mbps olarak port hızı (auto) görünmekte. Manuel olarak portu 1gbps yaptığımda ise erişim gelememekte. kabloyu da değiştirdim ama sonuç yine aynı.

Bu cihaz konusunda sizin de fikirlerinizi almak isterim.

Gönderildi : 06/08/2022 01:10

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Aradığınız deneyim bende yok ama diyeceğim şudur 🙂 bu modelleri std piyasa ürünleri yeterliliğinde kullanmak istiyorsanız şayet üzerine firmware atmak zorundasınız std veya değiştirilmiş yada bu deneyiminiz yok veya kurumsal yapılara da daha uygun şekilde uğraşmak istemiyorsanız piyasadan parasıyla alıp kullanmak daha sorunsuz yol demektir. Uğraşırım derseniz webde yanıltıcı bilgi çok olsa da doğru yöntem bilgisi de var github ve yabancı forumlara odaklanın derim hem biraz uğraşacaksınız bozma ihtimalinizde var hem de bunları bu forumda paylaşamayız tararsanız göreceksiniz artık eskisi gibi sadece wshark dinleme yeterli değil. İkinci sorunuzda ilkine paralel aslında sağlayıcılar bunları sadece tanımladıkları sınırlarda kullansın istediğinden yerelde attıkları firmware hem sensing yapıyor hemde farklı kullanımlar için sorunlu. Zaten o yüzden root yeterli değil demeye çalışıyorum.:) Sizdeki durum biraz ters şekilde gerçekleşmiş tabi genelde paylaşılan yaşadığınızın tam tersiydi.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/08/2022 04:07

(@berkayguzelbeyoglu)
Gönderiler: 227
Reputable Member
Konu başlatıcı

cevabınız için teşekkür ederim. bende baya bir araştırdım bu konuyu sanırım yapabileceklerimiz kısıtlı. ilgili yapıda yedek hat olarak kullanıldığı için önem düzeyi yüksek olmasa da kontrol etmek istedim. Sanırım kendim biraz daha enterprise bir ürün tedarik edeceğim gibi görünüyor 🙂

Gönderildi : 08/08/2022 08:49

Paylaş: