Forum

Superonline Fiber v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Superonline Fiber ve Xampp (Windows) Sunucu problemi

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
750 Görüntüleme
(@K.VolkanCATAK)
Gönderiler: 8
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sorunu yeterince detaylı anlatmaya çalışacağım. Yaklaşık üç gün uğraştım sorunun nerede olduğunu biliyorum ama emin olmamakla beraber çözüme uzağım.

Windows 8.1 işletim sistemi üzerine xampp son sürüm kurulumunu yaptım. 

Superonline tarafında verilen HG253s model modem kullanıyorum. Port ayarlarından 80 portunu bilgisayarıma yönlendirdim.

xampp üzerinden farklı bir ayar yapmam gerektiğini düşünmüyorum. xampp başarılı bir şekilde çalışıyor.

Hatta farklı bir lokasyondan dış ip adresimi yazdığım zaman xampp sayfasına ulaşıyorum. hiç bir sorun yok.

Bu şekilde yapmış olduğum web arayüzlü çalışmalarıma müşterilerim izleyerek test edebilecekler. onlar bağlanıyor bir sorun yok. 

ama ben dış ip adresimi yazdığım zaman bağlanamıyorum. hatta modemin arayüzüne yönlendiriliyorum anlamsız bir şekilde. 

modeme yönlendirilecek üzere iken sertifika hatası veriyor. xzserver falan diye. bir sertifika hatası alıyorum.  detayları incelediğimde aşağıdaki kodları görüyorum. 

-----BEGIN CERTIFICATE-----

MIIClTCCAf4CCQsDrh/5xgiCKEzANBgkqhkiG9w0BAQUFdADCBjjELMAkGA1UEBhMC

VFIxDjAMBgNVBAgMBUJ1cnNhMQ4wDAYDVQQHDAVCdXJzYTEPMA0GA1UECgwGRXJ1

emF5MQ8wDQYDVQQLD.... 

xampp sertifika hataları diye arama yaptığımda nasıl sertifika yükleneceği hakkında bilgi verilmiş. o işlemleri de denedim ama problem aynı. 

sertifika ile alakalı olacağını sanmıyorum. çünkü openssl açık değil. 443 portu pasif bir halde.

dışarıdan herkes bana sorunsuz ulaşabiliyor. ben yerel ip adresimi yazarak yine ulaşabiliyorum. fakat benim dış ip adresim ile kendime ulaşmam gerekiyor yaptığım yazılımdan dolayı. Yani dış ip adresimi yazdığım zaman kendi bilgisayarıma bağlanmak istiyorum. ubuntu ile bunu rahat bir şekilde yapıyordum. fakat windows ile yapmak zor olacak gibi duruyor.

Güvenlik duvarını pasif yaptım.

Antivirusu kaldırdım.

httpd.conf ile virtual host oluşturdum dış ip adresime.

host dosyasında dış ip adresimi iç ip adresine yönlendiren saçma bir tanım bile girdim.

superonline müşteri hizmetlerini aradım. sonuçta bana binanın switchlerinden bağlantı geliyor. orada bir çakışma olacağını düşündüm. bu konu ile ilgili bana destek olamayacaklarını söylediler. 

olmadı. bütün denemelerim sonuçsuz kaldı.

dış ip adresim ile kendime, xampp sunucuma nasıl bağlanabilirim ? 

sadece evdeki bu sunucum için bir domain ayırıp ip tabanlı bir yönlendirme yapmam mümkün mü?  

NOT: yapmış olduğum scriptlerde sabit ip adresi ya da domain tanımlamam gerekiyor. localde dosyaları daha hızlı editleyebilmek için böyle bir yol tercih ediyorum. bilgisayarımı başında oturduğum bir sunucu niyetine kullanmak istiyorum. başaramadım. 

Düzenleme : Problemin yazılımsal olduğunu düşünmüyorum. wamp kurduğumda da problem aynı. dışarıdan erişilebiliyor. fakat kendim kendime bağlanmaya kalktığımda sorun oluyor. bu modem ya da superonline ile alakalı. 

yardımlarınız için teşekkürler.  

Gönderildi : 26/07/2015 21:44

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

http://www.cozumpark.com/forums/thread/469110.aspx burada sorunuza genel olarak yanıt verdim. Eğer sorunuz olursa diğer konuda devam ederiz.

Gönderildi : 27/07/2015 14:12

Paylaş: