Forum

dual wan ve loglama...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dual wan ve loglama için router önerisi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
392 Görüntüleme
(@CemHan)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba şirketimizde 2 adet ttnet adsl hat kullanıyoruz ve bölgemize en fazla 8mbit hat geliyor sonrasını kaldırmıyor hatlar. Şimdiye 2 adsl modem ile farklı ipler dağıttırarak networku ve interneti bölüyordum bu da çok sıkıntılı oluyor tabi şimdi dual wan router almak istiyorum ama almışken yük dengesi yapabilmesini,ip dağıtabilmesini, log tutabilmesini ve firwall görevi görmesinide istiyorum draytek cihazlar sanırım işimi görecek fakat hangi modeli almalıyım Draytek 2860 işimi görürmü yada biraz farkla şu cihazı alsan daha iyi özellikleri olur diye öndereceğiniz bir cihaz varmı

teşekkürler

Gönderildi : 27/07/2015 13:11

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

Merhaba şirketimizde 2 adet ttnet adsl hat kullanıyoruz ve bölgemize en fazla 8mbit hat geliyor sonrasını kaldırmıyor hatlar. Şimdiye 2 adsl modem ile farklı ipler dağıttırarak networku ve interneti bölüyordum bu da çok çağlıklı oluyor tabi şimdi dual wan router almak istiyorum ama almışken yük dengesi yapabilmesini,ip dağıtabilmesini, log tutabilmesini ve firwall görevi görmesinide istiyorum draytek cihazlar sanırım işimi görcek fakat hangi modeli almalıyım Draytek 2860 işimi görürmü yada biraz farkla şu cihazı alsan daha iyi özellikleri olur diye öndereceğiniz bir cihaz varmı

teşekkürler

evet draytek işini görür, mesajını okumaya başladığımda önereceğim marka buydu zaten. mesaj içeriğinde sen zaten doğru ürünü seçmiş olduğunu gördüm.

Kolay gelsin  

Gönderildi : 27/07/2015 17:06

(@birkanurlu)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Tek yapmak istediğiniz buysa daha az maliyetli ve sorunsuz (yapılandırması biraz karışık) bir ürün olarak mikrotik ürünlerini öneririm. Ben RB850GX2'yi kullanıyorum ve memnunum. Cihaz biraz uğraşla bir UTM cihazına da dönüşebiliyor ayrıca.

Gönderildi : 27/07/2015 22:08

(@CemHan)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

evet draytek işini görür, mesajını okumaya
başladığımda önereceğim marka buydu zaten. mesaj içeriğinde sen zaten
doğru ürünü seçmiş olduğunu gördüm.

Kolay gelsin  

Mehmet Bey teşekkür ederim bir kaç firma ile irtibta geçtim alım için ayarlama konusunda başınızı ağrıırsam şimdiden kusuruma bakmayın 🙂

Tek yapmak istediğiniz buysa daha az maliyetli ve sorunsuz (yapılandırması biraz karışık) bir ürün olarak mikrotik ürünlerini öneririm. Ben RB850GX2'yi kullanıyorum ve memnunum. Cihaz biraz uğraşla bir UTM cihazına da dönüşebiliyor ayrıca.

Birkan Bey teşekkürler cevabınız için biraz inceleme fırsatı buldum internetten sizinde söylediğiniz gibi yapılandırması biraz karmaşık geldi bana kullanımı ve yapılandırması kolay bir cihaz gerekli dışarıya bağımlılığımızı azaltabilmek için teşekkür ederim

Gönderildi : 28/07/2015 11:53

Paylaş: