Forum

Server 2022 RDP yaz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2022 RDP yazıcı sorunu hakkında

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
108 Görüntüleme
(@rasimbulut)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,

Şirketin ana merkezi dışında kalan lokasyonlarda RDP ile uzaktan ticari uygulama çalıştıran bir yapımız mevcut.

50-100 arası rdp kullanıcımız var.

Sorunumuz ilk olarak server 2016'da başladı. Yıllardır sorunsuz kullandığımız server 2016 da yazıcı sorunları yaşamaya başladık.

Eski işletim sistemi olduğundan değiştirelim dedik, server 2022 kurduk tüm kullanıcıları taşıdık fakat şu yazıcı belasından kurtulamadık.

Kullanıcılar yazıcıdan çıktı almak istediğinde bazen yazdırıyor bazen yazdırmıyor yazıcılar kafasına göre takılıyor. Spooler i yeniden başlatan bir görev zamanlayıcı oluşturduk ama oda kesin çözüm olmadı maalesef sorumuz devam ediyor.

Aldığımız hata hep aynı Sistem çağrısına aktarılan veri alanı çok küçük. Farklı kullanıcılar farklı yazıcılar ama hata hep aynı.

Win32 yazdırma işlemcisi tarafından döndürülen hata kodu: 122. Sistem çağrısına aktarılan veri alanı çok küçük.

Epey uğramama rağmen net bir çözüm bulamadım maalesef hata görüntülerini aşağı ekliyorum daha önce başına gelen böyle bir sorunla karşılaşıp aşmış veya çözüm önerisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

image
image
image

Gönderildi : 02/05/2024 12:59

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4352
Co-Helper

Muhtemel driver ve doğru ayar ile çözümlenebilir yazıcı markanızdan destek alın. Çıktı raw diyor raw için farklı ayarlar var denenerek bulunması lazım.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/05/2024 14:13

(@rasimbulut)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam merhaba,

Çok farklı yazıcıların marka modellerinde aynı hatayı vermekte. Yazıcı driveri ile alakalı değil çünkü yazıcılar uzak masaüstü haricinde stabil çalışıyor herkesin kendi bilgisayalarlarında. Uzak masaüstünde sorun oluyor sadece.

Gönderildi : 14/05/2024 15:22

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33023
Illustrious Member Yönetici

Bu hata her türlü dokuman için mi geçerli yoksa örneğin kullandığınız bir program var onun çıktıları için mi geçerli? Ayrıca daha yeni bir yazıcınız var mı? Örnek en yeni yazıcınız kaç model?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/05/2024 18:16

Paylaş: