Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Nebim winner server 2022 en türkçe karakter sorunu

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
661 Görüntüleme
(@nazmikavalci)
Gönderiler: 235
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Nebim winner setup ını server 2022 ye kurulum yaptım fakat dil ve bölgesel ayarlar Türkiye seçili olmasına rağmen program menülerde karakter bozukluğu oluyor. Konu hakkında bilgisi olan yada daha önce karşılaşan oldu mu ? 

Gönderildi : 25/06/2023 19:33
Konu Etiketleri

(@caglarkaya)
Gönderiler: 31
Trusted Member

Merhaba daha önce bende sql 2022 de denedim aynı sorun oldu. Ayrıca rapor çekerseniz raporlarıda vermeyecektir. Winner en fazla SQL 2008 R2 de çalışıyor üst versiyonlardaki karakter tablosu gibi bir değişiklikten dolayı çalışmayacağı söylendi. Direk firmadan bu şekilde bilgi almıştım. Yinede çalıştırabilirseniz bilgi verirseniz sevinirim. 

Gönderildi : 07/07/2023 23:23

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Nebim ile görüştünüz mü?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/07/2023 13:21

(@nazmikavalci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@caglarkaya İşletim sistemi server 2022 sql versiyonu sql 2008 r2 kurulu sql desteği 2008 r2 nin üzerine desteklemiyor nebim. Sql vwrsiyonumda sorun yok. windows 2012 de kullandığım aynı sql versiyonu kurdum.

Gönderildi : 08/07/2023 15:23

(@nazmikavalci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Nebim winner desteği sonlandığı için cevap vermiyorlar. Sql versiyonu 2008 r2 server işletim sistemi 2022 eng. Server 2012 tr ve sql 2008 r2 eng kurunca sorun yok. İşletim sistemini güncel 2022 eng kurduk. sql den olduğunu sanmıyorum çünkü rdp sunucusuna clinent exe yi kurunca odbc yapmadan da aynı hatayı veriyor.

Gönderildi : 08/07/2023 15:26

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Anladım ama bu tür bir ERP-MRP kullanıyorsanız destek almanız şart, sonuçta bu yaşayan bir sistem ve şirket bu sistem sayesinde para kazanıyor.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/07/2023 15:32

(@nazmikavalci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Haklısınız Nebim V3 e geçti. Müşteri Nebim winner da. winner 2012 yılında desteği bitirdi. Yeni ERP-MRP yazılıyor winnerden data ona aktarılacak. Sunucular yenilendiği için geçmiş hareketleri görmek için ise winner in de çalışması lazım. Destek versiyon bittiği için yok istesek te vermiyorlar. V3 lisans da var v3 destek de sorun yok.

Gönderildi : 08/07/2023 15:39

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Anladım, garip bir durumda kalmışsınız, o zaman önerim Nebim Merkez değilde bir nebim bayisi ile görüşün belki bilgileri vardır veya bende 4 yıl kullandım şöyle olabiliyor, bayiler ile merkezdeki support takımının arası iyi bazen bu tür oneshot bilgileri alabiliyorlar.

Kolaylıklar.

Gönderildi : 08/07/2023 15:51

(@mahmutcankermen)
Gönderiler: 9
Active Member

Aynı sorunu yaşıyorum sorunu çözdünüz mü?

Gönderildi : 08/04/2024 22:18

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

@mahmutcankermen veritabanını yedekleyerek SQL dil desteğini UTF8'e convert ederek dener misin?

Gönderildi : 10/04/2024 02:09

Paylaş: