Forum

Mail alan kullanıcı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail alan kullanıcılar TO kısmını boş geliyor

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
143 Görüntüleme
(@tevfikceydeliler)
Gönderiler: 62
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Proje yaptığımız bazı firmalar, bizden aldıkları maillerde (EXCH 2916 CU23) TO kısmının boş olduğu belirtiyor. Bu firmaların MX kayıtlarını kontrol ettiğimde ortak nokta hepsiinin office 265 hizmeti aldığı.

Firmadan gelen, bizden aldıkları örnek bir mail ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir.

2024 05 03 17 26

Exchange tarafında loglara baktığımda Recipient Status olarak To,Cc,Cc kısımlarıını görüyorum. Keza TM IMSVA Mail GW tarafında da kullanıcıları görüyorum.

Böyle bir sorun hiç başınıza geldi mi ve nasıl aştınız?

Teşekkürler.

Gönderildi : 03/05/2024 17:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33034
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, her müşteride olması ilginç olmuş, kural vs vardır diyecektim eğer bir müşteride olsaydı, message header da durum nasıl baktınız mı?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/05/2024 22:45

(@tevfikceydeliler)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner 

Merhaba Hocam,

Karşı tarafın aldığı mailin orijinal haline henüz erişemedim. kendilerinde ek oalrak istedim , haber bekliyorum. Ben de merak ediyorum açıkcası.

Gönderildi : 06/05/2024 08:16

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1633
Noble Member

Mailleriniz TM IMSVA üzerinden mi dışarıya çıkıyor?

Gönderildi : 06/05/2024 11:02

(@tevfikceydeliler)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@resulsoydas Evet. Ama bir policy uygulamıyoruz outbound yönünde.

Gönderildi : 06/05/2024 11:06

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1633
Noble Member

Yani açıkcası sorunun sebebini bilmiyorum ama. Hakan hocam da konuya dahil olmuş zaten. Aklıma o geldi. Dikkat çekmek istedim. Kural uygulamıyoruz demişsiniz ama en azından deneme yapmak için de olsa aradan çıkarıp deyebilirsiniz.

Bu arada onPrem antispam yerine bulut çözümler tavsiye ederim. Biz de yakın zamana kadar TM Email Security kullanıyorduk. Şimdi Barracuda 'ya geçtik. En yakın yenilemenizde değerlendirin bence. Bir çok avantajı var.

Gönderildi : 06/05/2024 11:33

(@tevfikceydeliler)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@resulsoydas Bir domain "Do not intercept" olarak kural yazdım. bakalım sonuç ne olacak. Dediğim gibi mail outbund yönünde anti-spam vs yok. Başka bir amaçla TM IMSVA var.

Gönderildi : 06/05/2024 11:47

Paylaş: