Forum

Exchange 2019 ile A...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Exchange 2019 ile Active Directory Bağlantısı

2 Yazılar
2 Üyeler
1 Likes
382 Görüntüleme
(@sercansogut)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Arkadaşlar,

Exchange 2019 Sunucusunun kurulumunu gerçekleştirdik. Fakat sizlere danışmak istediğim bir sorum var.

-Active Directoryde açtığım bir kullanıcının exchange üzerinde de açılması için veya tam tersi olarak exchange sunucusunda açılan bir kullanıcının ADC ye de açılması için ne yapmam gerekir bilgisi olan var ise cevaplarsa sevinirim.

Şimdiden çok teşekkürler herkese iyi günler! 🙂 

Gönderildi : 03/10/2023 08:15
Konu Etiketleri

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, Normalde bir şey yapmanıza gerek yok.

Öncelikle DC üzerinde bir kullanıcı açarsanız bu otomatik olarak ADC ye gelir. Ancak Exchange server kullanıcıları listelemez, exchange server posta kutularını listeler bu nedenle bir kullanıcıyı alıcılar bölümünde göremezsiniz.

Önce kullanıcıyı açıp sonra Exchange ecp üzerinden yeni bir posta kutusu diyip var olan kullanıcı derseniz o zaman dc üzerinde açtığınız ve posta kutusu olmayan kullanıcıları görebilirsiniz.

Veya dc üzerinden bir kullanıcı açmadınız, doğrudan ecp üzerinden yeni bir posta kutusu oluşturursanız bu durumda ad üzerinde bir kullanıcı da açacağı için size kullanıcı ile ilgili account name, şifre gibi bilgileri de sorar.

Bundan sonra dc makineye giderseniz yine user görebilirsiniz.

Size önerim bu konuda eğitim almanız olacaktır.

Udemy Eğitim Kuponları - Hakan Uzuner

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/10/2023 10:51

Paylaş: