Forum

Exchange 2019, seçi...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Exchange 2019, seçilebilen etki alanından Outlook ile email gönderme.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
245 Görüntüleme
(@ilkercelenoglu)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı
 

Merhaba,

Exchange 2019 kullanmaktayız kabul edilen 3 tane etki alanımız var; Outlook'ta gelen email adresine uygun domainden yada kendimizin seçtiği domainden cevap yazma imkanımız varmıdır.

Örn.:

Ahmet kullanıcısına tanımlı 3 email adresi var.

 

[email protected]

[email protected]

[email protected] (varsayılan)

 

[email protected]'a bir email geldiğinde ahmet default olan etki alanı ile değilde [email protected] email adresi ile cevaplamak istiyor. Outlookta 2 hesap tanımlayıp Kimden kısmından seçer gibi yada bir kural ile uygun domainden gönderilmesini sağlamak gibi.

 
Gönderildi : 24/07/2023 17:59
Konu Etiketleri

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4213
Co-Helper
 

Maalesef outlookta sorduğunuz gibi bir şey mümkün değil from adresler eklendiğinde zaten tek tık ile seçilebiliyor yani hazırda yöntemi var. Kurallar ile alıcı adrese göre automatik içerik gönderilebilir fakat yeni mail ekranı açma olmaz.

Kullanıcıya karışıklık şuradan çıkıyordur denk geliyoruz paralel sorulara account'a mailler eklenir ve profilde from olarak eklenirse kullanıcı karıştırıyordur maile yanlış adresten cevabı gönderiyordur. Bunun maliyet paralel çözümü ise şöyle. 3 mail ayrı account olarak tanımlanırsa outlook profiline 3'ü de eklenir. Bu durumda B adresine gelenler B'nin inbox'ına düşer ve yanıtlarken sadece B'den gitmiş olur karışmaz. a,b,c ayrı olarak yönetilmiş olur ve ayrı kurallanabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
****************************************************************
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
*****************************************************************

 
Gönderildi : 25/07/2023 00:06

Paylaş: