Forum

Exchange 2019 Mail ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2019 Mail Okunma Logu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
90 Görüntüleme
(@emrealbayrak)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Belki benzer durumla karşılaşmışlar vardır diye fikrinizi sormak istedim. Linkleri özellikle paylaşıyorum. Biz hata alıyorsak da bu postu okuyan başkalarının belki işine yarar.

Senaryomuz şu:

bir tarihte x kişisinden a,b,c,d,e,f,g,h,i,.... kişilerine gönderilmiş e posta kişiler tarafından okunmuş mu okunmamış mıdır.

https://github.com/maxbakhub/winposh/blob/main/Exchange/Get-MessageReadStatusReport.ps1

https://woshub.com/check-read-unread-email-status-exchange/

Linklerinde bulunan scriptleri denedik. MessageID yi doğru yazdığımızdan da eminiz. Aşağıdaki kod ile teyid ettik. Yani aşağıdaki kodu yazdığımızda doğru e postaya ulaşıyoruz.

Get-MessageTrackingLog -messageID "[email protected]" -ResultSize unlimited | Select-Object Timestamp,Sender, {$_.recipients}, MessageSubject

Ancak yukarıdaki linklerde paylaşmış olduğum ps1 scriptlerini çalıştırdığımızda aşağıdaki hatayı alıyoruz.

Microsoft.Exchange.Management.Tracking.MessageTrackingSearchResult.count emails found with this ID
At C:\get-messageReadStatus.ps1:21 char:4
+ throw "$($msg).count emails found with this ID"
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
+ CategoryInfo : OperationStopped: (Microsoft.Excha...nd with this ID:String) [], RuntimeException
+ FullyQualifiedErrorId : Microsoft.Exchange.Management.Tracking.MessageTrackingSearchResult.count emails found with this ID

Konu hakkında yönlendirmelerinizi rica ediyoruz.

Gönderildi : 26/04/2024 14:14

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4328
Co-Helper

Script ID'i bulamıyor. ID'nin ilk kısmını kullanarak deneyin.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/04/2024 17:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33007
Illustrious Member Yönetici

Bunun çıktısı, doğru girdi için uygun değil, 

get-messageReadStatus.ps1, İbrahim' in dediği gibi çıktıda doğru veya gerekli olan ID yi ya da aradığı formatta bulamıyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/04/2024 19:08

Paylaş: