Forum

Recipient Verificat...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Recipient Verification

5 Yazılar
3 Üyeler
1 Likes
423 Görüntüleme
(@metetolun)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Exchange 2016 üzerinde Recipient Verification sistemini devreye almak istiyoruz.Gönderen taraf mail to kısmına GAB üzerinde olmayan bir adres yazdığında bağlantı kesilsin.

https://manuals.gfi.com/en/oneconnect/content/admin/settings/domain/recipientverificationexchange.htm

Ayarları tamamladım fakat port 25 ile test ettiğimde netice alamıyorum.

Receive Connectorlerim aşağıdaki gibi

default HUB TRANSPORT 2525
default FRONTEND TRANSPORT 25 Anonymous aktif.

Sanırım sistemin çalışması için FRONTEND değil HUB TRANSPORT olarak connector gerekiyor.

Yeni bir HUB TRANSPORT oluştursam port 25 ve Anonymous seçsem çalışır mı ? ( Eski/mevcut connectorlere başka port yazarım. Anonymousu kapatırım. )

NOT: Ön tarafta FortiMail Cloud kullanıyorum. Oradan teslim portunu 2525 olarak değiştirsem. Receive Connector'den de 2525 olanda Anonymous açsam email gelir mi? ( Firewall üzerinden de 2525'e izin veririm. )

Gönderildi : 25/09/2023 12:11

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, Anti Spam GW kullanmanız gerekli, exchange tek başına anti spam agent enable etseniz dahi bunlar ile başa çıkamaz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/09/2023 16:45

(@cengizyilmaz)
Gönderiler: 73
Estimable Member

merhaba, Fortimail üzerinde LDAP yapılandırılması bulunuyor. Tüm profil ve Domainleriniz için LDAP aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Sonrasında LDAP sunucusu üzerinde olmayan adresler "Recipient Verification - Reject edilebilir.

LDAP

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/09/2023 18:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Ben not kısmını okumamışım, zaten forti mail varmış, o zaman exchange tarafında hiç bir şey yapmanıza gerek yok, Cengiz bilgi vermiş, SMTP GW ürünleri doğrudan DC ile LDAP protokolü üzerinden görüşerek bu özelliği sunmaktadır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri

Gönderildi : 25/09/2023 22:28

(@metetolun)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

FortiMail Cloud üzerinde Recipient Verification kısmı da vardı. Buradan faydalanmak istemiştim. Bu özelliğin çalışması için Exchange Server üzerindeki Recipient Verification özelliğinin aktif olması gerekiyormuş.

Tavsiyeniz LDAP ise LDAP yapılandırması deneyeceğim.

resim

Gönderildi : 26/09/2023 11:58
Hakan Uzuner reacted

Paylaş: