Haberler

Chrome Uzaktan Masaüstü İçin Karanlık Mod Desteği Geldi

Google’ın sevilen servisi Chrome Uzaktan Masaüstü, minör tasarımı ve Karanlık Mod desteğiyle yeniden tasarlandı.

Sistem uzmanlarının yanı sıra bilgisayar kullanıcılarının da severek kullandığı Chrome Uzaktan Masaüstü uygulaması gelişmeye devam ediyor. İlk olarak sadece mağazalarında kullanıma sunulan hizmet, daha sonra tüm modern tarayıcılarda kullanılabilir hale getirildi. Google’ın bu hizmeti karantina günlerinde ihtiyaç duyulan uzaktan bağlantı ihtiyacını kolay ve hızlı bir şekilde karşılıyor.

Google’ın karanlık mod özelliğini test ettiğini geçtiğimiz Aralık ayında yayınladığımız haberde değinmiştik. Chrome Uzaktan Bağlantı uygulaması için tamamladı. Önceki tasarımda keskin köşeler ve renkli arka planıyla materyal tasarıma sahipti. Google, bu tasarımda yumuşak beyaz arka plan ve yuvarlatılmış köşeler tercih ettiği görülüyor.

Chrome Uzaktan Masaüstü için “Karanlık Mod” hazır

Yeni tasarımın önemli yeniliği ise olmazsa olmaz karanlık mod. Yeni Chrome Uzaktan Masaüstü’nde sağ alt köşede uygulamayı açık ve karanlık modlar arasında değiştirmek için güneş / ay simgesi eklendi. Bu yeni özellik, işletim sistemi saatinize göre de otomatik davranıyor.

Merakla beklenen Google arama sonuçları için karanlık mod özelliğini test ettiğini hatırlatalım.

Chrome uzaktan masaüstü gece modu
Güneş / ay simgesi karanlık modu butonu

Hizmetine erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

SON HABERLER

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.