Haberler

Netflix Belirli Bir Süre Sonra Yayını Durduran Bir Özellik Test Ediyor

Netflix, Android platformunda kullanıcıların izledikleri dizi veya filmler için geri sayım ayarlayabilecekleri bir özelliği test ediyor. Bu yeni araç izleyicilerin 15, 30 ya da 45 dakikalık zamanlamalar ayarlayabilmesini ya da belirlenen süre sonrasında yayını bitirebilmesini sağlıyor. Böylece kullanıcılar kaldıkları yeri kaybetmiyor. Netflix’in açıklamasına göre firma mobil platformlarda Netflix tecrübesini geliştirmek için sürekli yeni yollar arıyor.

“Gerçekleştirilen testler bu hedefimizin son örneği; Kullanıcıların izleme deneyimlerini daha fazla kontrol edebilmelerini sağlayan bu araç ile sevilen dizi ve filmlerde bir zaman ayarlanabiliyor, böylece kullanıcılar yayını program bitmeden durdurmak zorunda kalmıyorlar. Bu tür testleri sürekli deneyimliyoruz ve bu yeni özellikleri sadece kullanıcı tecrübesini geliştireceğine ikna olduğumuzda genele yayınlıyoruz.”

Bu yeni özellik şu anda sadece seçili Android kullanıcıları ve bu kullanıcıların yetişkin profilleri için yürürlükte. Fakat zaman belirleme aracının çocuklarının ekran süresini belirlemek isteyen ebeveynler için de ideal olduğu çok açık.  Aracın öteki faydalı olabileceği durumlar arasında egzersiz süresine eşdeğer zamanda izleme aralıkları belirlemek veya uyku öncesi pasif izlemeler için bir süre belirlemek gösterilebilir. Netflix’in de not düştüğü üzere zaman belirleme aracı uyku süresi ile rekabet etmek yerine, ona katkıda bulunmayı amaçlayacak.

Eğer Android telefonunuzda bu yeni özelliği aktif edebilen şanslı azınlıktansanız, özelliği bir dizi ya da film izlerken görebilirsiniz. İkonu ekranın sağ üst köşesinde bir saat olarak gözükecektir. Oradan izlediğiniz yayın için istediğiniz zaman sınırını ayarlayabilirsiniz.

Kaynak: gizmodo.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.