Haberler

Synolog Yeni RackStation Serisi Ürünlerini Tanıttı

Synology Inc. son derece başarılı yedekleme, sanallaştırma depolama, gözetim ve uzaktan çalışma çözümlerini destekleyen gelecek nesil RackStation ünitelerini bugün tanıttı. Synology ayrıca, Synology dağıtımları için özel olarak tasarlanmış HAT5300 serisi yüksek performanslı kurumsal sabit sürücülerinin kullanıma sunulacağını duyurdu

Üst düzey depolama için yeni RackStation üniteleri

2U 12 yuvalı RS3621RPxs ile RS3621xs+ ve 3U 16 yuvalı RS4021xs+, genel kullanıma yönelik yüksek performanslı depolama gerektiren KOBİ’ler için tasarlanmıştır. Synology’nin en yeni cihazları; büyük ölçekli yedekleme, iSCSI SAN depolama, şirket içi iş birliği çözümleri ve video gözetim dağıtımları gibi yoğun veri kullanılan uygulamalar için güvenilir bir platform sağlar.

Synology Inc. Ürün Yöneticisi Julien Chen, “Bu xs ve xs+ serisi üniteler, KOBİ’ler ile kurumsal dağıtımlar için son derece çok yönlü ve yüksek kapasiteli ünitelerdir.” diye belirtti.

Chen, “Dahili yedek güç ve Intel® Xeon® işlemcisi ürünlerin, büyük ölçekli video gözetimi, iş dosyaları sunucuları, yedekleme görevleri, ofis üretkenliği yazılım paketleri ve uygun maliyetli sanallaştırma depolaması gibi iş açısından kritik verileri işleme açısından ideal olmasını sağlıyor.” diye ekledi.

Performansta büyük artışlar

Üç ünite de önceki nesil ünitelerle kıyaslandığında önemli performans iyileştirmeleri sunuyor. RS3621RPxs kendinden önce gelen modele kıyasla %68 daha yüksek; RS3621xs+ %50 daha yüksek ve RS4021xs+ ise %21 daha yüksek rastgele okuma IOPS değeri sağlıyor.

Ayrıca RS3621xs+ ve RS4021xs+, kullanıma hazır daha hızlı bağlantı sunmak için iki dahili 10 GbE bağlantı noktasını destekliyor.

Belirli ihtiyaçlarınıza göre ayarlamalar yapın

Yeni ünitelerdeki iki PCIe Gen 3.0 8x yuvası, uyumlu 10 GbE NIC’lerle3 ve/veya NVMe SSD önbelleğiyle yükseltme yapma imkanı sağlar.4 RS3621RPxs ile RS3621xs+, iki adet RX1217(RP) genişletme ünitesi ve doğrulanmış sürücüler kullanılarak 36 sürücü yuvasına ölçeklendirilebilirken RS4021xs+, 40 sürücü yuvasına ölçeklendirilebilir.5

Synology sistemleri için HAT5300 serisi HDD

16 TB, 12 TB ve 8 TB modellerinde sunulan Synology HAT5300 kurumsal SATA sabit sürücüleri, kullandıkları Synology dağıtımları için yüksek performans ve maksimum güvenilirlik arayan kuruluşlar için idealdir. 

HAT5300 serisi HDD için yürütülen kapsamlı doğrulama testleri, Synology sistemleri ve DiskStation Manager ile sorunsuz bir etkileşim sağlar. Synology depolama sistemleri için son derece kararlı, yüksek kapasiteli depolama sağlayacak şekilde üretilen sürücüler, DSM yoluyla sunulan otomatik bellenim güncellemelerini alma avantajına da sahiptir.

İş açısından kritik dağıtımlara yönelik sürücüler

Synology Inc. Ürün Yöneticisi Peggy Weng, “HAT5300 kurumsal sabit sürücüleri; kapasite, güvenilirlik ve uygun maliyetli performans gerektiren iş açısından kritik veriler için idealdir.

Ürünlerin müşterilerimize mutlak güvenilirlik sunabildiğinden emin olmak için ürün geliştirme sırasında üç SKU’yu 300.000 saati aşan süre boyunca7 test ettik.” diye belirtti. “Müşterilerimizin, sistemlerimizle mükemmel şekilde çalışacağından ve DSM ile kusursuz entegrasyon sunacağından emin olabileceği, yüksek düzeyde optimize edilmiş sürücüler ürettik.”

Birinci sınıf performans

HAT5300 sürücüler, 274 MB/sn’ye kadar sürdürülebilir veri aktarımı sunar ve DSM’ye özel optimizasyon sayesinde aynı sınıftaki sürücülere kıyasla, zorlu çok kullanıcılı ortamlarda %23’e kadar daha hızlı sürdürülebilir sıralı okuma performansı sunar.8

HAT5300 sürücüler, DSM üzerinden otomatik bellenim güncellemeleri sayesinde her zaman en yeni bellenim iyileştirmelerinden faydalanırken sistem yöneticilerinin yapması gereken işler de azalır.

2,5 milyon saatlik MTTF değeri, yılda 550 TB iş yükü desteği ve ani güç kaybı durumunda veri bozulmasını en aza indirmeye yönelik kalıcı yazma önbelleği teknolojisiyle desteklenen HAT5300 serisi sürücüler, 7/24 çalışan kurumsal ortamlarda fark yaratmak amacıyla üretilmiştir.

İş çözümleri

Synology depolama çözümleri; Windows ve Linux iş istasyonları ile sunucularını, dosya sunucularını ve VMware ile Hyper-V sanal makinelerini Active Backup for Business ile korumanızı sağlar. Ayrıca, Microsoft 365’inizi Active Backup for Microsoft 365 ile ve Google Workspace hesaplarınızı Active Backup for G Suite ile yedekleyebilirsiniz.

Video gözetimi yönetimi, depolaması ve analizi için Synology NAS’nize Surveillance Station‘ı ekleyebilirsiniz. 90 adede kadar kamera desteği sunan RS3621xs+ ile RS4021xs+ ve 75 adede kadar kamera desteği sunan RS3621RPxs sayesinde fiziksel varlıklarınızı koruyun.9

Synology sistemleri; VMware® vSphere™, Microsoft® Hyper-V®, Citrix® XenServer™ ve OpenStack Cinder gibi sanallaştırma çözümleri için güçlü ve onaylı iSCSI depolaması sunar.

Dünya genelindeki işletmeler, farklı tesislerdeki dosyaları paylaşmak ve senkronize etmek için Synology Drive‘ı; belge, elektronik tablo ve slaytlarda gerçek zamanlı iş birliği için Synology Office‘i kullanarak uzaktan çalışma verimliliklerini artırmak amacıyla Synology NAS’yi tercih etmektedir. Synology Chat, ekipler için özel olarak barındırılan güvenilir bir mesajlaşma platformu sunar. 

Kullanılabilirlik

RackStation RS3621RPxs, RS3621xs+, RS4021xs+ ve 8/12 TBHAT5300 serisi sürücüler bugünden itibaren dünya genelindeki Synology satıcılarında satışa sunulmuştur.

  1. RS3617RPxs, RS3617xs+ ve RS4017xs+ ünitelerinin önceki nesilleriyle karşılaştırma yapılmıştır.
  2. Toplam 10 GbE bağlantı kullanıldığında 4K iSCSI rastgele okuma IOPS değeri. Performans değerleri, optimize edilmiş ağ ve yapılandırma ayarları kullanılarak Synology laboratuvarında ölçülmüştür. Gerçek performans değerleri farklı ortamlarda değişiklik gösterebilir. Test ayarlarına ilişkin tüm ayrıntılar için lütfen Synology performans sayfasını ziyaret edin.
  3. Uyumlu NIC’ler arasında E10G17-F2, E10G18-T2, E10G18-T1 bulunur. En yeni uyumlu cihazlar için uyumluluk listesine göz atın.
  4. NVMe SSD önbelleği, SNV3500 NVMe SSD takılıyken Synology M2D20 veya E10M20-T1 SSD önbelleği bağdaştırıcı kartlarıyla etkinleştirilebilir.
  5. LFF (3,5 inç) veya SFF (2,5 inç) SATA sürücülerini destekler. Sürücü uyumluluğu, Synology’nin uyumluluk listesine bağlıdır. RS3617RPxs, RS3617xs+ ve RS4017xs+’nın kapasitesi, ayrı olarak satın alınabilen iki Synology RX1217(RP) Genişletme Ünitesi kullanılarak genişletilebilir.
  6. İki adet 12 yuvalı Synology RX1217(RP) genişletme ünitesi ile sunulur.
  7. HAT5300 – 8 TB, HAT5300 – 12 TB ve HAT5300 – 16 TB modelleri, Synology cihazlarıyla uyumluluğu en üst düzeye çıkarmak için Synology cihazlarıyla birlikte 300.000 saatlik sabit sürücü testlerinden geçmiştir.
  8. Synology tarafından IOMeter (64 KB’lik bloklar) kullanılarak yürütülen performans testlerinde, RAID 5 ile yapılandırılmış SA3600’de 12 sürücü kullanılarak benzer sınıfta sürücülerle (Enterprise) kıyaslama yapılmıştır. Sonuçlar yalnızca referans amaçlıdır. Gerçek performans; iş yükü, test yöntemleri ve cihazlar ile yazılımın nasıl yapılandırıldığına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
  9. Surveillance Station, iki ücretsiz kamera lisansı içerir. Daha fazla kamera ve cihaz bağlamak için ilave lisanslar gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.