Haberler

Google Karanlık Mod Özelliğini Web Sürümünde Test Etmeye Başladı

Son yılların en popüler özelliklerinden biri olan karanlık mod, Google aramalara da gelmeye hazırlanıyor. Google’ın masaüstü bilgisayarlardaki arama özelliği için karanlık modu test ettiği öne sürüldü.

Özellikle akşam saatlerinde bilgisayar kullananlar için gece modu özelliği neredeyse olmazsa olmaz kabul ediliyor. Google, masaüstü internet sitesinde arama için karanlık modu getiriyor. Testlerde bu özelliğin ana sayfayı etkilemediği ifade ediliyor.

Görünüş ise genel olarak çok da değişmiyor. Test moduna erişebildiğinizde arka planın koyu gri olduğunu ve Google logosunun da beyaz hale geldiğini görüyorsunuz. Düğmeler ise yine mavi renkte karşımıza çıkıyor.

Google’ın ne zaman test sürecini tamamlayacağı şu an için bilinmiyor. Önümüzdeki aylarda arama bölümünde karanlık modun aktif hale geleceğini söyleyebiliriz.

Firma şu anda A/B testi aşamasında bulunuyor. Bu testte temel olarak benzer demografiklere sahip kullanıcılara farklı arayüzler gösteriliyor. Aslında bu özellik genel olarak mobil cihazlarda yaygın olsa da masaüstünde pek de karşımıza çıkmıyor.

Google’ın masaüstü sistemler için kullanılabilen pek çok sayfası var. Bu sayfaların bir kısmında da karanlık mod özelliği yer alıyor. Bunların arasında YouTube, YouTube TV, YouTube Music ve Google Keep gibi sayfalar yer alıyor.

Ekran görüntülerine göre özellik yalnızca Chrome’da değil, Firefox gibi üçüncü parti internet tarayıcılarını kullanan kişilerde de karşımıza çıkabiliyor.

Kaynak:engadget

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu