Haberler

Mi Air Charge: Xiamoi’den Devrim Niteliğinde Yeni Teknoloji

Mi Air Charge: Xiaomi’den devrim niteliğinde yeni bir ürün. Devrim niteliğindeki bu yeni teknoloji bir kaç metre kare alandaki uyumlu telefonları uzaktan şarj edilebilecek.

xiamoi kablosuz şarj mi air
Xiamoi Mi Air Charger

Kablosuz şarj teknolojisi artık birçok alanda karşımıza çıkmaya başladı. Araçlarda, masalarda yada bulunduğunuz ortamda. İhtiyaç ve talep arttıkça yeni teknolojileri de görmek artık bizleri şaşırtmıyor. Xiaomi’den, devrim niteliğinde diyebileceğimiz uzaktan şarj teknolojisi geliyor. Air Charge ismiyle tanıtılan ürün, bulunduğunuz birkaç metrekare alana güç dalgaları yayıyor. Aklımıza gelen ilk soru ise; “Acaba büyük telefon üreticileri kutu içerisinden sarj başlıklarını bu teknoloji için mi çıkardılar?”

Mi Xiaomi Air Charge nasıl çalışıyor?

Öte yandan cihazın teknolojisine değinecek olursak; Mi Air Charge çalışma prensibi enerji iletiminde yatıyor. Xiaomi Mi Air Charger, 144 antene sahip. Bu antenler, milimetre genişliğindeki dalgaları ışın oluşturma yoluyla doğrudan telefona iletiyor. Birkaç metrelik bir yarıçap içinde tek bir cihaz için 5 watt uzaktan şarj etme kapasitesine sahip. Xioami, kendi geliştirdiklerini bu teknolojinin bilim kurgu olmadığını ve sarj teknolojisinde bir devrim olduğunun altını çiziyor.

Xiaomi hakkında

Nisan 2010’da Hong Kong’da kurulan şirket, temel olarak nesnelerin interneti (IoT), akıllı telefonlara ve akıllı donanım üretimi ve geliştirmesi yapıyor. Mobil pazarda hızlı yükselişine devam ederken, akıllı küçük ev aletlerinde de pazar payını genişletmeye devam ediyor.

SON HABERLER

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.