Blog

Azure Backup Agent 1603 Error – Çözümü

Merhabalar,

Bugün Azure Backup Agent update yaparken alınan 1603 hatası ile ilgili çözüm adımını uygulayacağız.

Bildiğiniz üzere Azure Backup Agent aralıklarla güncelleniyor ancak güncellemeyi alamadığı durumlarda sizlere bir pop-up çıkartarak güncellemeyi manuel olarak yapmanızı istiyor.

Bu sıralar en çok karşılaştığım sorunlardan biri olan 1603 Error kodu ile ilgili aşağıdaki adımları yaparak sorunu giderebilirsiniz.

Güncelleme sırasında aldığımız hata aşağıdaki gibidir.

ekran görüntüsü içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Bu hatayı aldıktan sonra agent güncelleme penceresini kapatalım.

Sonrasında “C:\Program Files\Microsoft Azure Recovery Services Agent\Temp” yoluna gidelim ve Temp dosyasının içerisindeki dosyaları silelim.

ekran görüntüsü içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Bu dosyada geçici update ve backup schedule bilgilerini tutuyor ve sonrasına siliyor.

Temp içerisindeki dosyaları temizledikten sonra Azure Backup Agent güncellemesini yapabiliyor olacaksınız.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.

Veysel Onat

Profesyonel iş hayatıma, Teleperformance Microsoft Operasyonu Up&Running destek Uzmanı olarak Assure üyeliklerine destek vererek başladım.Saha problemlerine daha yakın olabilmek amacı ile Nexgen bünyesindeki Fatih Ökçe kurumunda Bilgi İşlem Sorumlusu olarak devam ettim.Microsoft Bulut Çözümleri 'ne olan ilgim sebebi ile LTS Bilişim bünyesine geçerek, Microsoft Bulut Çözümleri Danışmanı olarak bilgi ve tecrübe edindim.Süreç içerisinde, Distribütör 'de çalışmanın bana katacaklarını gördüğüm için de Arena Bilgisayar bünyesinde Microsoft Bulut Çözümleri Danışmanı olarak çalıştım. Aktif olarak şuanda BDH Bilişim Destek Hizmetlerinde Microsoft Bulut Çözümleri Teknik Danışmanı olarak çalışmaktayım. Kendini ritmik ve sistemli olarak geliştiren, süreçlere ve müşterilere katkıda bulunmaktan mutluluk duyan biri olarak daha da ileriye götürebileceğime inanmaktayım.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.