Haberler

Microsoft Türkiye’ye En Yakın Veri Merkezini Kuruyor!

Microsoft bugün akıllı, güvenilir bulut hizmetlerini yerel bir veri merkezi bölgesi aracılığıyla sunmak için şirketin İsrail’deki ilk bulut bölgesini kurmayı planladığını duyurdu. Bu yatırım, Microsoft küresel bulut altyapısını 21 ülkede 56 bulut bölgesine genişletirken, yeni İsrail bölgesinin 2021’de Microsoft Azure’dan başlayarak Office 365 ile birlikte kullanıma sunulması bekleniyor. Yeni İsrail bölgesi Microsoft’un güvenilir bulut ilkelerine bağlı kalacak ve halihazırda bir milyardan fazla müşteriye ve 20 milyon işletmeye hizmet veren dünyanın en büyük bulut altyapılarından birinin parçası olacak.

Azure, bilgi işlem, ağ iletişimi, veritabanları, analitik ve Nesnelerin İnterneti (IoT) hizmetleri sunan, sürekli genişleyen bir bulut hizmetleri kümesidir. Yeni bir İsrail veri merkezi bölgesine yapılan yatırım, müşterilerin en ileri teknolojileri kullanmasını sağlayacak. İsrail’de veri depolamak için veri ikamet gerekliliklerine uymasını sağlayacaktır. Microsoft’un bulut hizmetleri de Avrupa Birliği’nin Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) ile uyumludur. Sektör lideri uluslararası güvenlik ve gizlilik standartları portföyü için onaylanmıştır. Azure, yerel İsrail ekosisteminin buluttaki en son gelişmeleri ve kuruluşların dijital dönüşümlerini yönlendirmelerine yardımcı olacak. Dünyanın önde gelen bulut tabanlı üretkenlik çözümü olan Office 365, yeni veri merkezi bölgesinden edinilebilecek. Müşterilerin modern çalışma ortamını etkinleştirmelerine ve güvenlik, uyumluluk ve şirket içi hizmetlerini koruyacak. Gerçek zamanlı işbirliği ve bulutla çalışan zeka ile çalışanlarını güçlendirmelerine yardımcı olacak.

Neden İsrail?

Microsoft Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başkanı Michel van der Bel; “EMEA genelindeki müşterilerle konuştuğumda, bulut gücünün rekabet gücü için çok önemli olduğu açıktır. Bölgeye önemli altyapı yatırımları yaptık ve bu duyuru ile İsrail’deki planlanan bölgemiz, Almanya, Norveç, Güney Afrika ve İsviçre de dahil olmak üzere son zamanlarda artan sayıda EMEA pazarına katılacak. Microsoft Azure ve Office 365’i İsrail’deki bir veri merkezi bölgesinden sunmak, altyapı kamu sektörü kurumlarının ve işletmelerinin sahip olması gereken teknoloji yoğunluğu için önemli bir yapı taşı olduğundan, yatırımın ve başlangıç ​​ülkesine katılımımızın önemli bir parçasını oluşturuyor. ” Yeni veri merkezi bölgelerinin kurulması, önemli miktarda kaynak yatırımı gerektirmektedir ve bu duyuru Microsoft’un İsrail pazarına sürekli bağlılığını güçlendirmektedir. Şirket 1989 yılında İsrail’de yerel bir şube açarak yolculuğuna başladı. 1991 yılında Microsoft, ABD dışındaki ilk büyük teknoloji şirketlerinden biri olan İsrail Ar-Ge merkezini kurdu. Ayrıca, 2020 yeni bir Microsoft İsrail kampüsünün başlatılmasıyla yerel pazara bir başka önemli yatırım daha ekleyecek. Microsoft’un İsrail teknoloji ekosistemiyle derin bir ilişkisi var. Bir iş kolu, bir Ar-Ge Merkezi, bir Risk Sermayesi Fonu ve Startups için Microsoft programları yürütüyor.

Kaynak

Link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.