Haberler

WhatsApp’tan “Çevrimiçi, Son Görülme ve Yazıyor…” Özellikleri Kaldırıldı mı?


Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, dün gece çok kullanılan üç özelliğinin kullanılamaz duruma gelmesiyle bir anda Twitter ve benzeri platformlarda gündem haline geldi. WhatsApp’ta “Çevrimiçi, Yazıyor…, Son Görülme” özelliklerinin aktif olmaması sebebiyle kullanıcılar şaşkınlık yaşadı. Problemi gidermek için gizlilik ayarlarını değiştirmeye çalışan kullanıcılar ise hata mesajları ile karşılaştılar.

Bu özelliklerin pasiflenmesi ile ilgili değişikliğin, son WhatsApp güncellemesi ile gelen yeni bir özellik olduğu ile ilgili dedikodular da kısa sürede sosyal medyada yayıldı. #WhatsAppDown hastagi twitter’da gündemde üst sıralara tırmandı. Downdetector sitesinin verilerine göre özellikle 19:00 ile 23:00 saatleri arasında çok sayıda problem raporlandı.

downdetector.com

İlerleyen saatlerde uygulamadaki problemler giderildi ve kullanıcıların çok tepki göstermesine sebep olan “Çevrimiçi, Yazıyor…, Son Görülme” özellikleri tekrar aktif hale geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.