Haberler

Twitter, “Tweet’i Geri Alma” Özelliğini Test Ettiğini Onayladı

Ancak ortaya çıkan ipuçlarına göre bu yeni özellik yalnızca ödeme yapan kullanıcılar ile sınırlı olacak.

Son olarak ortaya çıkan ipuçları, Twitter’ın bir “tweet’i geri al” özelliği ekleyeceği, ancak özelliğe sahip olmak isteyenlerin ödeme yapması gerekeceğini gösteriyor. Uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong, söz konusu yeni özellik ile ilgili bir abonelik ekranı keşfetti. Tweetleri geri alma özelliği, Twitter kullanıcılarına ödeme yapmak isteyecekleri özelliklerin sorulduğu bir ankete ait uygulamanın kodlarında ortaya çıktı. Bunun ardından da CNET bugün Twitter’dan bunun test edilmekte olduğu konusunda bir onay aldı.

Özelliğin ne zaman tam olarak kullanıma sunulacağı bilinmemekte. Ancak Twitter’ın bu özelliği potansiyel abonelik hizmeti için ayırmayı düşünmesinin nedeni oldukça anlaşılabilir bir durum. Söz konusu özellik bir tür “Kendinizi beladan uzak tutun” butonu olarak çalışacak.

Twitter yetkilileri özelliğin ödeme yapan müşterilerle sınırlı olup olmayacağını ise henüz açıklamış değil. Henüz bu kararın alınması için özelliğin geliştirme sürecinin yeterince ileri gitmemiş olması mümkün.

Ayrıca, düğme işlevinin sitenin iletiyi gerçekten göndermeden önce birkaç saniye beklediği Gmail’deki “göndermeyi geri al” düğmesine benzer şekilde çalıştığının öne sürüldüğünü de belirtmek gerek. Başka bir deyişle, bu insanların beklediği bir düzenleme düğmesi olmayacak. Ancak en azından size bu işlevselliğe giden yolun bir kısmını sağlayabilecek gibi görünmekte.

Kaynak: theverge.com

Diğer Haberler

Twitter Türkiye’ye Henüz Temsilci Atamadı: Avukatı Açıkladı
Whatsapp ve Instagram Çöktü: Bakanlıktan Açıklama Geldi
SolarWinds Saldırısından Etkilenenler İçin Saldırı Sonrası Tespit Aracı Duyuruldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu