Haberler

Twitter Türkiye’ye Henüz Temsilci Atamadı: Avukatı Açıkladı

Twitter bugün, Türkiye’ye temsilci atamak için adım attığı iddiasıyla gündeme geldi. Ancak bu iddiaların doğru olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Sosyal medya yasasının ardından ülkemize temsilci atamak zorunda kalan birçok sosyal medya platformu geçtiğimiz günlerde bu gerekliliği yerine getirmişti. Temsilci atamayan Twitter ve Pinterest‘in ise süresi dolmak üzere.

Twitter Temsilci Atadı İddiasıyla Gündeme Geldi

Daha önce para cezası alan ve aktif reklam faaliyetlerini durdurma cezası almış olan şirket bant daraltma cezası ile karşı karşıya kalmış gibi görünüyordu. Ancak gün içerisinde ulusal gazetelerden yayımlanan haberlerde şirketin Türkiye temsilcisi atamayı nihayet kabul ettiği iddia edildi.

Fakat son olarak popüler sosyal medya platformunun Türkiye’deki avukatı Gönenç Gürkaynak son duruma ilişkin bir paylaşımda bulundu. Gönenç Gürkaynak resmi hesabından “Sayın basın mensupları: Twitter’ın Türkiye’de temsilci atayıp atamadığı konusu müvekkile ait bir konu. Serbest avukat olarak herhangi bir müvekkilimin konusu üzerinde hiçbir zaman basına açıklama yapmadım, yapmıyorum. Çok sayıda telefon aldığım için, topluca affınıza sığınıyorum” ifadelerinin yer aldığı bir tweet paylaştı.

Gönenç Gürkaynak tarafından paylaşılan tweet;

https://twitter.com/GurkaynakGonenc/status/1372817811937058822

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu