Haberler

Tiktok’un Genel Merkezini Taşıyacağı İddia Ediliyor

Son zamanlarda veri sızıntıları iddialarıyla gündemde olan TikTok, son olarak en çok rağbet gördüğü ülkelerden biri olan Hindistan’da yasaklanmasının ardından ana şirket olan ByteDance’ın , TikTok’u Çin etkisinden uzaklaştırmak için Çin’deki genel merkezini başka bir ülkeye taşımayı düşündüğü belirtildi.

Çin’in şirketi kullanıcı verilerini paylaşmaya zorlayabileceğinden endişe duyarken TikTok ise bu algıyı değiştirmek için tüm imkanları kullanıyor. Bu kapsamda şirket, Çin devletiyle olan bağlantılara dair ortaya atılan iddiaları yalanlamak için geçtiğimiz mayıs ayında TikTok Ceo’su eski Disney yöneticisi Kevin Mayer olmuştu.

Son birkaç aydır İngiltere hükûmetiyle görüşen şirket, genel merkezini Londra’ya taşıyabileceğini belirtti. Yayınlanan raporda Londra’nın, şirketin merkezini taşımayı düşündüğü birkaç yer arasında yer aldığı ancak kesin kararlar alınmadığından bahsediliyor.

800 milyon kullanıcılı viral video uygulaması olan TikTok, İngiltere hükümetiyle İngiltere’de 3.000 kişiyi istihdam edecek yeni bir ofis açmak için görüşmelerde bulundu. Ancak Sunday Times’ın raporuna göre, Çin’in ana şirketi ByteDance, “daha geniş jeopolitik bağlam” nedeniyle planları askıya aldığı belirtildi.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.