Haberler

Microsoft Edge 84 Güncellemesiyle Gelecek Yeni Özellikler

Microsoft Edge 84, fare desteğini etkinleştirmek için tam ekran modunu güncelleştirdi. Artık farenizi tam ekran modundan çıkmak zorunda kalmadan sekmelere, adres çubuğuna ve diğer öğelere erişmek için kullanabilirsiniz.

Internet Explorer modu
Microsoft Edge 84, Internet Explorer Modu için site listesi indirme sürelerini kısalttı. Ek olarak, site listesi indirilene kadar ana sayfa navigasyonlarında gecikme yapılması için grup ilkesi desteği de getirildi.

Giriş düzeltmeleri
Kazara veya bilinçli bir şekilde Edge’i admin olarak çalıştırırsanız tarayıcıya giriş yapmanız (sign-in) mümkün oldu.

Depolama erişimi API
Bu API (Uygulama Programlama Arayüzü) sayesinde, Microsoft Edge birinci parti depoların üçüncü parti bağlamında erişimine izin veriyor. Eğer depolama biriminize erişim izni vermezseniz otomatik olarak Edge tarafından engelleniyor.

PDF geliştirmeleri
Read Aloud’un PDF’ler için kullanımı etkinleştirildi. PDF dosyalarını dinlerken başka işlere odaklanmanız artık daha kolay. PDF’e yaptığınız her değişiklik için yeni bir kopya dosya üretilmesine de gerek kalmadı. Artık orijinal dosyada değişiklik yapılabiliyor.

Diğer geliştirmeler:

·         Native File System API geliştirildi. Sitelere API üzerinden dosya düzeltme izni vermek mümkün oldu.

·         Online satın alma işlemleri geliştirildi. Banka ve kredi kartlarına nickname koyma özelliği geldi. Bu sayede autofill özelliğini kullanırken doğru kartı seçmek daha da kolay oldu.

·         Bir koleksiyondaki parçalara (item) not ekleme ve yorum yapma özelliği geldi. Herhangi bir parçaya sağ tıklayıp add note’u seçmeniz yeterli.

·         Immersive Reader için çeviri özelliği geldi. Herhangi bir sayfayı istediğiniz dile çevirmeniz artık mümkün.

·         DevTools artık klavye kısa yollarını destekliyor.

·         Notların arka fon rengini değiştirme özelliği geldi. Artık notlarınızı daha rahat organize edebilirsiniz.

·         Performans geliştirmeleri sayesinde koleksiyonlarınızı Excel’e daha hızlı aktarmanız mümkün.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.