Haberler

Sony Yeni Projesi Yapay Zeka Destekli Drone’ları Duyurdu

Sony 8 Kasım’da ‘Airpeak’ adlı yeni bir proje duyurdu. Bu proje yapay zeka destekli drone modellerini içerecek. Japon devi, uzaktan algılama teknolojisini etki alanına getirerek katkıda bulunacak.

Firmanın, hem fotoğrafçılık hem de videografi için birinci sınıf kameralar yapma konusunda oldukça iddialı olduğu iyi biliniyor. Airpeak bu kabiliyetlerden esinlenerek sektöre yön veren markalardan biri olabilir. Sony, projenin “eğlence sektörünün daha da gelişmesine katkıda bulunmayı hedefleyerek video yaratıcılarının yaratıcılığını mümkün olan en geniş ölçüde destekleyeceğini” söylüyor.

Paylaşılan tanıtım videosu;

Sony yeni projesini bu video ile duyurdu.

Proje ayrıca çeşitli sektörlerde daha fazla verimlilik ve tasarruf sağlamayı hedefliyor. Ayrıca tüm ortamlarda da güvenlik ve güvenilirliğe özel dikkat gösterilecek. Bu hamle drone sektörünün ileri gelen markalar için pek iyi görünmese de firmanın takipçileri projeyi sabırsızlıkla bekliyor.

Airpeak’in 2021 baharında bir yerde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Sony, yakında proje için işbirliği yapacak ortaklar arayacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.