Haberler

Netflix Lineer Bir Video Kanalı Test Ediyor

Netflix getirmeyi planladığı son bir özellikte eski bir yaklaşımı deniyor. Şu an Fransa’da test edilen lineer kanalın adı Netflix Direkt.

Bu normal bir tv kanalı gibi çalışan sistem doğal olarak Netflix sitesi üzerinden ulaşılabilecek. Tıpkı normal yayın veya kablolu yayın kanalları gibi, tercihe bağlı izleme sistemini kenara bırakan Netflix Direkt, o an hangi film veya tv şovu yayındaysa onu izlemenizi sağlıyor.

Belli ki bu yeni sistem ile izleyicilerin sadece tv’yi açtığı ve karşısında kendinden geçebildiği bir izleyici deneyimini test etmekle ilgileniyorlar. Servis şu an sadece Fransa’da test ediliyor çünkü açıklanana göre Fransa’daki “Bir çok kişi izleyecekleri şeyi seçmek zorunda kalmayacakları bir yayın akışını tercih ediyor” Servisin 5 kasım itibariyle başka seçmece bölgelerde de yürürlüğe girmesi planlanıyor. Aralık boyunca da Fransa’nın daha büyük bölümüne yayılacak.

Netflix Direkt Netflix’e paralı üyeliği olan kullanıcılara özel olacak. Fransa, Birleşik Devletler ve öteki bölgelerden Netflix’in mevcut kütüphanesinden seçmece tv şovları ve filmler içerecek.

“Karıştır butonu” da Netflix’in daha önce test ettiği unsurlardan biriydi. Karıştır özelliği sistemin ilginizi çekeceğini düşündüğü şeylerin listesinden tavsiyeler sunuyordu. Karıştır özelliği bireysel kullanıcılara özel iken Netflix Direkt özelliği tıpkı normal bir tv kanalı gibi izleyen herkese sabit tek bir yayın akışı sunucak.

Bu yeni sistemle Netflix seçeneklerin bolluğu karşısında karar verememek veya hepten hiç bir şey izlemek istememeye sebep olan seçim yapma yorgunluğunun önüne geçmeyi planlıyor. Sistem tutar ve genişlerse farklı coğrafyalarda farklı izleme deneyimleri sunabilir.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu