Anasayfa » Penti’ye Siber Saldırı!

Makaleyi Paylaş

Haberler

Penti’ye Siber Saldırı!

Geçtiğimiz ay ebebek siber saldırıya uğramış ve konuyla ilgili bir açıklama yapmıştı. Penti’nin kullanıcılarına gönderdiği SMS’ler ile 31 Temmuz’da siber saldırıya uğradığı ortaya çıktı. Dünyada ve ülkemizde her geçen gün artan siber saldırıların hedefinde birçok devlet kurumu v­e özel şirket yer almakta. 31 Temmuz 2020 Cuma günü, son zamanlarda dünya çapında birçok kurumun da karşılaştığı, uluslararası şebekeler tarafından organize edilen bu tarz siber saldırılardan birinin de Penti’yi hedef aldığı tespit edildi.

Kullanıcılar Penti’nin web sitesine girdiğinde ise bu duyuruyla karşılaştı:

Değerli Müşterimiz,

Dünyada ve ülkemizde her geçen gün artan siber saldırıların hedefinde birçok devlet kurumu v­e özel şirket yer almakta. 31 Temmuz 2020 Cuma günü, son zamanlarda dünya çapında birçok kurumun da karşılaştığı, uluslararası şebekeler tarafından organize edilen bu tarz siber saldırılardan birinin de şirketimizi hedef aldığını tespit ettik. Bilgi teknolojileri ekibimizin, siber güvenlik ekibimizin ve siber güvenlik hizmeti aldığımız paydaşlarımızın da çalışmaları ile bu saldırıya hemen müdahale ederek karşılık verdik ve saldırganların sistemlerimize erişimlerini engelledik. Çalışmalarımız neticesinde müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve çalışanlarımız açısından oluşması muhtemel riskleri bertaraf etmeyi başardık ve devam edebilecek saldırılar için de önleyici ve alt yapımızı kuvvetlendirici çalışmalarımıza devam ediyoruz.


Belirtmek isteriz ki hiçbir müşterimizin kredi kartı bilgisi ile ilgili bir risk söz konusu olmadığı gibi, Penti olarak tüm dünyadaki 600 mağazamızda, penti.com ve penti mobil uygulamamız ile de 7/24 müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.

Penti, kredi kartı bilgileri ve kişisel bilgilerin çalınmasına ilişkin olarak ise hiçbir müşterisinin kredi kartı bilgisini sisteminde kayıt altında tutmadığını; bu nedenle de kredi kartı bilgisi çalınması gibi bir risk asla söz konusu olmadığını söyledi. Şirket, mağazalarda ve online’da hizmetin devam ettiğinin de altını çizdi.

Konu ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde misafir.iliskileri@penti.com.tr uzantılı e-posta adresine e-posta göndererek veya 0850 3330768 numaralı çağrı merkezini arayarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Kaynak

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>