Haberler

Nvidia Geforce Now’a Chrome Desteği Geldi

Nvidia Geforce Now sistemini geliştirmeye devam ediyor. Şirket bu sefer Geforce Now’ı M1 işlemcili Mac cihazlarına ve Chrome’a getirdi.

Bulut tabanlı oyun oynatma sistemlerine olan ilgi her geçen gün artıyor. Nvidia, Geforce Now ile bu sistemin öncülerinden oldu. Şirket Cyberpunk 2077’nin de yayınlanmasıyla birlikte adeta bir talep patlaması yaşadı ve sunucularını tamamen doldurmayı başardı.

Yakın zamanda ülkemizde de sunucu açacak olan şirket bunun için Turkcell’e iş birliğine gitti. Makul fiyatlara güçlü PC donanımını oyun oynamak için kullanıcılara sunan Nvidia, Geforce Now hizmetini geliştirmeye devam ediyor.

Son olarak ise yeni tanıtılan M1 işlemcili Macbook’lara destek sağlayan şirketin bir diğer sürprizi ise Google Chrome üzerinden sisteme erişmeyi mümkün kılması oldu.

Nvidia Geforce Now
Geforce Now Google Chrome’da Çalışıyor

Google Chrome desteği kullanıcılar tarafından beklenen bir özellikti. Şirket kullanıcıların bu talebini geri çevirmemiş gibi görünüyor. Eğer sistemin Chrome tarayıcısı üzerinde nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, play.geforcenow.com adresinden deneyebilirsiniz. Ancak şirketin daha iyi bir performans için masaüstü uygulamalarını tavsiye ettiğini de belirmekte fayda var.

Türkiye’de de oldukça popüler olan hizmetin önünde ise iki büyük engel kaldı. Bunlardan ilki bazı oyun şirketlerinin oyunlarını Geforce Now üzerinden oynatmaya izin vermemesi. Diğeri ise sistemin hızlı ve stabil bir internet bağlantısına ihtiyaç duyması.

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.