Anasayfa » Microsoft,Windows 10 Mobile Desteğini Sonlandıracağını Duyurdu

Makaleyi Paylaş

Haberler

Microsoft,Windows 10 Mobile Desteğini Sonlandıracağını Duyurdu

Microsoft, Windows 10 Mobile kullanıcıları için 10 Aralık 2019 tarihinden itibaren yeni güvenlik güncelleştirmelerini, güvenlikle ilgili olmayan düzeltmeleri, ücretsiz yardım desteği seçeneklerini veya çevrimiçi teknik içerik güncelleştirmelerini Microsoft’tan ücretsiz olarak alma hakkına sahip olmayacaklarını duyurdu.

Microsoft’un “sistem için yeni özellikler geliştirmeye odaklanmadığını” öne sürerek açıkladığı uygulamalar için destek alma kararı,Windows 10 Mobile’ın kaçınılmaz sonunun göstergesi olarak görülüyordu.

Microsoft bitiş tarihine kadar yalnızca Windows 10 Mobile, sürüm 1709 için uygun olan cihaz modellerini destekleyeceğini ve aynı zamanda bitiş tarihi tüketici ve kurum için aynı olacağını belirtti.

Son olarak Microsoft yaptığı açıklamada kullanıcıların cihazlarını güncel sürümüyle kullanmaya devam edebileceği belirtti.


Kaynak

Link

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>