Anasayfa » Moody’s’dan Emsal Karar, Siber Güvenlik Finans Çevreleri İçin Artık Bir Risk Faktörü

Makaleyi Paylaş

Haberler

Moody’s’dan Emsal Karar, Siber Güvenlik Finans Çevreleri İçin Artık Bir Risk Faktörü

Amerikan kredi derecelendirme kurumu olan Moody’s emsal olacak bir karara imza attı.


Geçen günlerde yaptığımız Equifax haberinde firmanın yaşadığı veri sızıntısından ve aldığı cezayı paylaşmıştık. Görünen o ki yaşanan olayların yansıması devam ediyor.


Ünlü Amerikan kredi derecelendirme şirketi Moodly’s yaptığı açıklamada Equifax’ın kredi notunu negatife düşürdüğünü açıkladı.


Moodly’s yaptığı açılamada bu düşüşün nedeni olarak yaşadığı siber güvenlik olayını gösterdi. Bu karar ile Moodly’s bir emsal olabilecek bir karara da imza attı, bunun nedeni artık finans çevrelerinde şirketler derecelendirilirken, risk değerleri arasında siber güvenlik yatırımları ve siber güvenlik düzeyi de değerlendirilecek gibi duruyor.Moody’s yine yaptığı açıklamada Equifax’ın yalnız olmadığını aynı riske sahip başka firmalarda olabileceğini belirtirken özellikle finansal firmalar, menkul kıymetler firmaları, hastaneler, pazar altyapısı sağlayıcıları ve elektrik hizmetleri gibi sektörlerin risk altında olduğunu söyledi.

Kaynak

Link

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>