Haberler

Moody’s’dan Emsal Karar, Siber Güvenlik Finans Çevreleri İçin Artık Bir Risk Faktörü

Amerikan kredi derecelendirme kurumu olan Moody’s emsal olacak bir karara imza attı.


Geçen günlerde yaptığımız Equifax haberinde firmanın yaşadığı veri sızıntısından ve aldığı cezayı paylaşmıştık. Görünen o ki yaşanan olayların yansıması devam ediyor.


Ünlü Amerikan kredi derecelendirme şirketi Moodly’s yaptığı açıklamada Equifax’ın kredi notunu negatife düşürdüğünü açıkladı.


Moodly’s yaptığı açılamada bu düşüşün nedeni olarak yaşadığı siber güvenlik olayını gösterdi. Bu karar ile Moodly’s bir emsal olabilecek bir karara da imza attı, bunun nedeni artık finans çevrelerinde şirketler derecelendirilirken, risk değerleri arasında siber güvenlik yatırımları ve siber güvenlik düzeyi de değerlendirilecek gibi duruyor.


Moody’s yine yaptığı açıklamada Equifax’ın yalnız olmadığını aynı riske sahip başka firmalarda olabileceğini belirtirken özellikle finansal firmalar, menkul kıymetler firmaları, hastaneler, pazar altyapısı sağlayıcıları ve elektrik hizmetleri gibi sektörlerin risk altında olduğunu söyledi.

Kaynak

Link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.